Aktualności

30.08.2018

Dni wolne od zajęć w sezonie 2018/2019:

1 listopada
11 listopada
24-31 grudnia
1 stycznia
28 stycznia – 10 lutego (ferie – nie ma zajęć tylko dla niektórych grup dziecięcych)
22 kwietnia
1-5 maja
20-30 czerwca (wakacje – nie ma zajęć tylko dla niektórych grup dziecięcych)

zwiń
16.08.2018

Ruszają zapisy na zajęcia w sezonie 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która na bieżąco jest uzupełniana.
Zapisy >>>
zwiń
07.06.2018

Komunikat:

WAŻNA INFORMACJA – BEMOWSKA KARTA MIESZKAŃCA

 

Informujemy, że w związku z unieważnieniem przez Urząd Dzielnicy Bemowo Bemowskiej Karty Mieszkańca z dniem 25.05.2018 r. jesteśmy zmuszeni wycofać się z programu BKM umożliwiającej dotychczas otrzymanie 10% zniżki w opłatach za zajęcia organizowane w naszej instytucji. W dalszym ciągu honorujemy Warszawską Kartę Miejską oraz Kartę Dużej Rodziny.

 

Informujemy również, że zniżki uzyskane na podstawie Bemowskiej Karty Mieszkańca dotyczące zajęć w sezonie 2017/2018 (czyli do końca czerwca 2018) będą przez nas honorowane.

zwiń
27.04.2018

Zbieramy materiały na fontannę

Rozpoczynamy nowy sezon fontanny! Zapraszamy do udziału w tworzeniu fontanny sąsiedzkiej.
Jeśli masz w sobie zmysł konstruktora lub po prostu lubisz wodę i świetną zabawę przyjdź koniecznie! Posiadasz niepotrzebną konewkę, lejek, słuchawkę od prysznica, miskę, wiaderko, łyżkę, chochelkę lub coś co może mieć kontakt z wodą? Przynieś je na plac Kasztelański, gdzie wspólnie będziemy konstruować unikatową fontannę.

KIEDY?

12 maja 11.00-14.00

19 maja 11.00-14.00

26 maja 11.00-14.00

Zapraszamy na pl. Kasztelański od 11.00 do 14.00, gdzie chętnie opowiemy o projekcie.

Warsztaty poprowadzi Józek Gałązka – rzeźbiarz z Jelonek. Elementy do budowy fontanny można przynosić również do MAL Dwa Jelonki (ul. Powstańców Śląskich 44).

zwiń
17.04.2018

Jak rozmawiać z dorosłymi i nie zwariować?

„Jak rozmawiać z dorosłymi i nie zwariować?” to cykl 8 warsztatów dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat.

Jeśli zadajesz sobie pytania:

 • Dlaczego oni nie rozumieją co ja chcę powiedzieć?
 • Czemu oni tak dziwnie reagują na to co mówię?
 • Dlaczego oni mnie tak wkurzają?
 • Dlaczego oni się tak wkurzają?
 • O co im właściwie chodzi?
 • O co tyle krzyku?
 • Czemu nie rozumieją jakie to dla mnie ważne?
 • Czemu nie chcą tego dla mnie zrobić?
 • O co ten cały krzyk?
 • Po co ten cały krzyk?

to zapraszamy Cię na warsztaty podczas których będziemy wspólnie poszukiwali na nie odpowiedzi!

 

Podczas warsztatów zaprosimy Cię do:

– Poznania barier komunikacyjnych i sposobów na ich unikanie

– Rozwijania umiejętności aktywnego słuchania,

– Poznawania i wyrażania swoich uczuć i połączonych z nimi potrzeb,

– Rozwijania umiejętności odbierania trudnych komunikatów,

– Rozwijania umiejętności wyrażania swojego zdania w sposób ułatwiający jego usłyszenie przez drugą osobę.

 

Chętnych prosimy do o zapisy i kontakt pod mailem anna.sadowska@bemowskie.pl nabór trwa do 22 kwietnia.

Zbieramy 20 osobową grupę!

Warsztaty są bezpłatne.

Warsztaty będą prowadzone metodą Porozumienia bez przemocy.

 

Podczas warsztatów zapewnimy uczestnikom poczęstunek i materiały szkoleniowe.

Daty spotkań:

maj: 8, 16, 22 i 29

czerwiec: 5, 12, 19, 22 (finał)

Godziny: 17:00 – 20:00

Miejsce: Liceum Ogólnokształcące LXVIII na ul. Anieli Krzywoń 3

 

Prowadzący:

Ewelina Ragiel

Trenerka komunikacji opartej na empatii, coach konfliktu, mediatorka, arteterapeutka II stopnia, obecnie w procesie certyfikacji na trenera CNVC. W swojej pracy bazuje głównie na Porozumieniu bez Przemocy (NVC), które z pasją zgłębia już od 8 lat. Na co dzień prowadzi grupę wsparcia dla kobiet, warsztaty grupowe oraz sesje indywidualne.

Nieustającym motorem i motywacją do samorozwoju i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych są dzieci: syn Gwidon 11l i córka Kalinka 2l.

 

Adam Kusio

Trener konstruktywnej komunikacji, mediator konfliktów. W pracy stosuje Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication) stworzonej przez Marshalla Rosenberga, w procesie certyfikacji w Center for Nonviolent Communication, Albuquerque, USA.

Kompetencje trenerskie szlifuję w Szkole Warsztatu i Treningu Psychologicznego w Ośrodku Intra w Warszawie. Oprócz tego mam za sobą ponad 500 godzin warsztatów i ćwiczeń z zakresu komunikacji i rozwiązywania konfliktów.

Prywatnie jestem mężem oraz ojcem dwóch córek: Uli 13 lat i Anny 11 lat.

 

Projekt jest realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

zwiń
27.03.2018

Otwarta sala prób – już od 6-go kwietnia 2018

Grasz na jakimś instrumencie, ale chciałbyś poznać innych muzyków? Brakuje ci kompanów do wspólnego muzykowania? Przyjdź do OTWARTEJ SALI PRÓB. Otwieramy się w każdy piątek od godz. 18:00 do 22:00. Start 6-go kwietnia 2018.

 

Czym jest otwarta sala prób?

 • To miejsce otwarte dla początkujących młodych muzyków (13-19 lat). Możecie w nim grać jak lubicie i z kim chcecie. Sala prób wyposażona jest w perkusje, gitary elektryczne, akustyczne, basowe, są również wzmacniacze gitarowe oraz nagłośnienie z mikrofonem dla wokalisty. Możecie z nich skorzystać lub przynieść swój własny instrument.
 • Zgłoś się mailem na adres ewa.tyburczy@bemowskie.pl, napisz, jaka muzyka cię interesuje i jaki masz instrument lub jakiego potrzebujesz
 • Udział w projekcie jest bezpłatny

 

Jak działa?

 • Spotkania odbywają się na zasadzie jam session, następuje rotacyjna, wymiana grających osób
 • Wymieniamy się doświadczeniami i pomysłami
 • Wspólnie dbamy o porządek i instrumenty
 • Szanujemy każdego człowieka bez względu na status, płeć, wiek, religie i wyznawane poglądy
 • Szanujemy czas i wolność ekspresji innych
zwiń
poprzednie aktualności

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl