Projekty

Bemowo przeciw mowie nienawiści – warsztaty antydyskryminacyjne

Dział Animacji Kultury Bemowskiego Centrum Kultury prowadzi projekt „Bemowo przeciw mowie nienawiści”. Realizacja przedsięwzięcia polega na przeprowadzeniu cyklu jednorazowych, sześciogodzinnych warsztatów profilaktycznych i dwugodzinnego coachingu pod kątem wspólnie zaprojektowanej aktywności społecznej uczestników warsztatów. W związku z wysokim współczynnikiem kompetencji technologicznych współczesnych gimnazjalistów ważne jest, by uczniowie potrafili rozpoznawać znamiona wirtualnej przemocy, umieć krytycznie oceniać generowane przez użytkowników sieci treści i chronić się przed treściami, noszącymi znamiona mowy nienawiści. Warsztaty odbywają się od marca do czerwca 2016 roku. Grupa warsztatowa liczy około 15-20 osób, zaś uczestników typuje pedagog szkolny w konsultacji z dyrekcją i wychowawcami klas. W 2015 przeprowadziliśmy pilotażowy warsztat tego rodzaju w LXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Warszawie. Proces warsztatowy aktywnie zaangażował młodych uczestników, którzy ocenili go bardzo pozytywnie.

Prowadzącymi warsztaty są doświadczeni edukatorzy i trenerzy: Justyna Frydrych, zawodowo związana z Fundacją Batorego i Jan Dąbkowski, trener młodzieżowy i edukator medialny, koordynator kampanii Rady Europy „NoHate”.

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o działaniach Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201 które jest administratorem danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. po 922). Jestem świadomy/ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwość ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

FreshMail.pl