Repertuar

Edukacja wolnościowa i demokratyczna – spojrzenie praktyka.

15 września / pt
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Spotkanie z Przemkiem Danowskim, założycielem Wolnej Szkoły Przygoda na Bemowie.

Czy dzieci same z siebie będą chciały nauczyć się pisać i czytać? Czy możliwa jest szkoła bez dzwonków, ławek i obowiązku chodzenia na zajęcia? Co z podstawą programową? Czy dzieci, którym damy swobodę spędzania czasu, będą go spędzać tylko przy komputerach, telefonach i tabletach? Co z bezpieczeństwem dzieci w wolnych szkołach. Dlaczego bierzemy pod uwagę inne formy edukacji niż szkoły systemowe. Na te oraz inne ważne pytania podczas spotkania odpowiedzi będzie udzielał Przemek Danowski, założyciel Wolnej Szkoły Przygoda na Bemowie, która działa od 2015 roku.

Przemek Danowski jest z wykształcenia muzykiem i pedagogiem. Od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca akademicki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), jest specjalistą w dziedzinie kreacji multimedialnej i wykorzystywania nowych technologii w edukacji. W Przygodzie pracuje razem z dziećmi. Od wielu lat rodzinnie związany z Klubem Mam, prywatnie szczęśliwy mąż i tata trójki dzieci.

Spotkanie organizowane przez mieszkańców

15 września / pt
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o działaniach Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201 które jest administratorem danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. po 922). Jestem świadomy/ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwość ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

FreshMail.pl