Repertuar

Ewa Bem / Muzyka pochodzi z Bemowa vol. 4

27 sierpnia / nd
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

Bemowo słynie z Klubu Karuzela na Osiedlu Przyjaźń, koncertów na lotnisku, niepowtarzalnej atmosfery fortów, blokowisk sąsiadujących z drewnianymi domkami i… bogatego środowiska muzyków.
Podczas pierwszej edycji wakacyjnego festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA pokażemy to, co w muzycznym Bemowie najlepsze. Różnorodne style, ciekawi twórcy, gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej i rozrywkowej. To wszystko już od czerwca do września w Amfiteatrze Bemowo.

Mając takie nazwisko nie mogło jej zabraknąć w wakacyjnym cyklu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA.

Wspaniała wokalistka obdarzona niepowtarzalnym, ciepłym głosem i wyjątkowa, pełna charyzmy sceniczna osobowość. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Azji i Afryce.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana jest za Pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Laureatka wielu festiwali,  plebiscytów, nagród i wyróżnień. Swoją wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji,  która o lata świetlne wyprzedzała naszą polską, muzyczną rzeczywistość. Współpracowała z najważniejszymi twórcami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Markiem Blizińskim. Od 1987 roku, z krótkimi przerwami, współpracuje z artystą niezwykłym, doskonałym pianistą, kompozytorem i wybitnym aranżerem  – Andrzejem Jagodzińskim.

Na scenie bemowskiego Amfiteatru Ewie Bem towarzyszyć będą:

Andrzej Jagodziński – fortepian

Robert Majewski – trąbka

Adam Cegielski – kontrabas

Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

 

Sponsor:

Patronat:

27 sierpnia / nd
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny