Lelek. Brzask Bogów

25 lutego / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 zł
kup bilet

Maciej Szajkowski – charyzmatyczny muzyk i niestrudzony badacz kultur indoeuropejskich, twórca i lider legendarnej „Kapeli ze wsi Warszawa” przedstawia swój najnowszy autorski projekt – „LELEK”.

Tworzy go grono, jak sami o sobie mówią, niezwykłych gości. To autentyczna supergrupa, reinterpretująca najbardziej niezwykłe poematy i pieśni, które odwołują się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej słowiańszczyzny.

Różnorodność muzycznych światów, z których pochodzą członkowie formacji, połączona z wyjątkową tematyką gwarantuje słuchaczom moc niejednoznacznych doznań, które trudno zdefiniować słowami. Całości dopełnia oryginalne instrumentarium obejmujące bliskowschodnie lutnie, etniczne perkusjonalia z trzech kontynentów, fidel płocką, lirę korbową, a wszystko to uzupełnione brzmieniami analogowych syntezatorów. Na naszych oczach tworzy się autentycznie nowa muzyczna wartość.

Poddając się tej zjawiskowej muzyce, lawirującej miedzy transowymi rytmami, a przestrzennymi improwizacjami z łatwością odnajdziemy nieuchwytny, słowiański atawizm i bijące z niego praźródło.

Sam Maciej Szajkowski tak mówi o „LELKU”: „chciałem przywołać magię świata, który stanowił Panteon naszych Przodków zapewniając powtarzalność pór roku oraz odwiecznego cyklu: narodzin, życia i śmierci … Oddać im cześć i ujrzeć brzask Bogów”.

Po wielu koncertach w kraju i za granicą, ich występ na scenie Folkowo/Bemowo będzie warszawską premierą projektu „LELEK”.

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

25 lutego / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 zł
kup bilet
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl