Repertuar

Prawda, postprawda, kłamstwo. Dlaczego nie ufamy mediom?

12 października / czw
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Tytuł seminarium: Prawda, postprawda, kłamstwo. Dlaczego nie ufamy mediom?

Prowadzący: Jakub Dymek

 

Wstęp na seminarium jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod adresem robert.statkiewicz@bemowskie.pl
Jeśli chcesz wziąć udział w warsztat z rozpoznawania fałszywych źródeł informacji, które odbędą się po częściej plenarnej, prosimy o przesłanie maila na adres warsztaty@bemowskie.pl wraz z krótką informacją, dlaczego chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w warsztatach. Ze względu na charakter pracy warsztatowej liczba miejsc jest ograniczona.

Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego dostępu do wiedzy jak dzisiaj. Jednocześnie też, dawno nie byliśmy wobec informacji tak nieufni. Codziennie zadajemy sobie pytanie, czy docierające do nas informacje są godne zaufania? Czy media są obiektywne? Czy pod pozorem informowania, ktoś przypadkiem nie rozgrywa swoich interesów, próbując dla zysku lub politycznego wpływu nas oszukać i omamić?

Na pierwszym seminarium drugiej edycji cyklu Nowej Humanistyki w krótką historię „postprawdy” wprowadzi nas Jakub Dymek, dziennikarz i publicysta. Wraz z prowadzącym spróbujemy przegonić mgliste opary pseudo- i quasifaktów, spowijające stare i nowe media. Postaramy się zastanowić, czy współczesne obawy i problemy są naprawdę wyjątkowe, czy to kolejne zderzenie naszej kultury i cywilizacji z rewolucją komunikacyjną. Poznamy najzabawniejsze (i najstraszniejsze) manipulacje, fałszywki i sposoby dezinformacji, ale także rzucimy światło na sposoby radzenia sobie z nimi.

Mamy nadzieję, że seminarium rozbudzi w słuchaczach i słuchaczkach chęć do dalszej debaty.

foto (M.Komorowski)

12 października / czw
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o działaniach Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201 które jest administratorem danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. po 922). Jestem świadomy/ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwość ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

FreshMail.pl