Repertuar

Prawda, postprawda, kłamstwo. Dlaczego nie ufamy mediom?

12 października / czw
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Tytuł seminarium: Prawda, postprawda, kłamstwo. Dlaczego nie ufamy mediom?

Prowadzący: Jakub Dymek

 

Wstęp na seminarium jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod adresem robert.statkiewicz@bemowskie.pl
Jeśli chcesz wziąć udział w warsztat z rozpoznawania fałszywych źródeł informacji, które odbędą się po częściej plenarnej, prosimy o przesłanie maila na adres warsztaty@bemowskie.pl wraz z krótką informacją, dlaczego chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w warsztatach. Ze względu na charakter pracy warsztatowej liczba miejsc jest ograniczona.

Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego dostępu do wiedzy jak dzisiaj. Jednocześnie też, dawno nie byliśmy wobec informacji tak nieufni. Codziennie zadajemy sobie pytanie, czy docierające do nas informacje są godne zaufania? Czy media są obiektywne? Czy pod pozorem informowania, ktoś przypadkiem nie rozgrywa swoich interesów, próbując dla zysku lub politycznego wpływu nas oszukać i omamić?

Na pierwszym seminarium drugiej edycji cyklu Nowej Humanistyki w krótką historię „postprawdy” wprowadzi nas Jakub Dymek, dziennikarz i publicysta. Wraz z prowadzącym spróbujemy przegonić mgliste opary pseudo- i quasifaktów, spowijające stare i nowe media. Postaramy się zastanowić, czy współczesne obawy i problemy są naprawdę wyjątkowe, czy to kolejne zderzenie naszej kultury i cywilizacji z rewolucją komunikacyjną. Poznamy najzabawniejsze (i najstraszniejsze) manipulacje, fałszywki i sposoby dezinformacji, ale także rzucimy światło na sposoby radzenia sobie z nimi.

Mamy nadzieję, że seminarium rozbudzi w słuchaczach i słuchaczkach chęć do dalszej debaty.

foto (M.Komorowski)

12 października / czw
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl