Repertuar

Antropologia zaangażowana w pomoc – Gaweł Walczak

20 czerwca / wt
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy, że społeczeństwo w Polsce różnicuje się. Niemal codziennie jesteśmy bombardowani tonami informacji o imigrantach i różnicach kulturowych, stojących niejako na drodze naszemu bezpieczeństwu. Czy faktycznie za tymi historiami kryje się tylko ruch migracyjny, i czy różnice kulturowe uniemożliwiają współpracę między ludźmi?

 

Podczas ostatniego seminarium Nowej Humanistyki będziemy dyskutować o tych i innych problemach z Gawłem Walczakiem, pracownikiem Polskiego Forum Migracyjnego. Nasz gość przybliży również, czym jest antropologia zaangażowana, podzieli się swoim doświadczeniem pracy badacza oraz opowie, jak wykorzystuje swoją wiedzę, aby pomagać ludziom. Na spotkaniu dowiemy się, jakie problemy najczęściej stoją na drodze współpracy międzykulturowej, przedyskutujemy wiele burzliwych, ciągle żywych społecznie tematów. Seminarium będzie również miejscem do zapoznania się ze szczegółami pracy koordynatora projektów międzykulturowych oraz postulatami antropologii zaangażowanej – nauki, wychodzącej daleko poza akademickie ośrodki.

 

Gaweł Walczak – antropolog kulturowy współpracujący z Polskim Forum Migracyjnym. Tematyką migracji i uchodźstwa zajmuje się zarówno praktycznie (obecnie jako koordynator projektów, a wcześniej m.in. jako mediator międzykulturowy), jak i teoretycznie (jako badacz społeczny i doktorant Instytutu Studiów Społecznych UW). Autor publikacji dotyczących uchodźców i migrantów w Polsce i Europie. Obecnie koordynuje projekt „Moja kariera w Polsce”.

20 czerwca / wt
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl