Repertuar

Antropologia zaangażowana w pomoc – Gaweł Walczak

20 czerwca / wt
19:00
Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy, że społeczeństwo w Polsce różnicuje się. Niemal codziennie jesteśmy bombardowani tonami informacji o imigrantach i różnicach kulturowych, stojących niejako na drodze naszemu bezpieczeństwu. Czy faktycznie za tymi historiami kryje się tylko ruch migracyjny, i czy różnice kulturowe uniemożliwiają współpracę między ludźmi?

 

Podczas ostatniego seminarium Nowej Humanistyki będziemy dyskutować o tych i innych problemach z Gawłem Walczakiem, pracownikiem Polskiego Forum Migracyjnego. Nasz gość przybliży również, czym jest antropologia zaangażowana, podzieli się swoim doświadczeniem pracy badacza oraz opowie, jak wykorzystuje swoją wiedzę, aby pomagać ludziom. Na spotkaniu dowiemy się, jakie problemy najczęściej stoją na drodze współpracy międzykulturowej, przedyskutujemy wiele burzliwych, ciągle żywych społecznie tematów. Seminarium będzie również miejscem do zapoznania się ze szczegółami pracy koordynatora projektów międzykulturowych oraz postulatami antropologii zaangażowanej – nauki, wychodzącej daleko poza akademickie ośrodki.

 

Gaweł Walczak – antropolog kulturowy współpracujący z Polskim Forum Migracyjnym. Tematyką migracji i uchodźstwa zajmuje się zarówno praktycznie (obecnie jako koordynator projektów, a wcześniej m.in. jako mediator międzykulturowy), jak i teoretycznie (jako badacz społeczny i doktorant Instytutu Studiów Społecznych UW). Autor publikacji dotyczących uchodźców i migrantów w Polsce i Europie. Obecnie koordynuje projekt „Moja kariera w Polsce”.

20 czerwca / wt
19:00
Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o działaniach Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201 które jest administratorem danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. po 922). Jestem świadomy/ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwość ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

FreshMail.pl