Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Nowa humanistyka: Etnografia podstawą projektowania. Seminarium


>Nieprzydatne, niepraktyczne, nieprzyszłościowe – czy takie są właśnie nauki humanistyczne? Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Nowa humanistyka.

Etnolog to osoba, która zajmuje się poznawaniem i odkrywaniem różnych kultur i ludów na całym świecie – czy aby na pewno?

Obecnie znacznie częściej warsztat etnologa przydaje się mieszkańcom dużych miast, pracownikom korporacji czy firmom zajmującymi się nowymi technologiami. Niejednokrotnie to etnografki i etnografowie przyczynili się znacząco do ostatecznego kształtu urządzeń i aplikacji, z których korzystamy na co dzień.

Na drugim spotkaniu z cyklu Nowej Humanistyki w tajniki warsztatu etnograficznego oraz pracy projektantek User Experience i Service Designwprowadzą nas badaczki ? Agnieszka Zwolińska i Monika Sznel. Uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają branże User Experience i Service Design, podstawy warsztatu etnograficznego oraz będą mogli i mogły podzielić się swoim doświadczeniem i uwagami z prowadzącymi i pozostałymi uczestni(cz)kami. 

Także, parafrazując Clifforda Geertza, etnolog nie tylko pisze, ale przede wszystkim projektuje rozwiązania! 

Agenda spotkania:
19:00 – 20:15: I część seminarium. Wprowadzenie do warsztatu etnograficznego i projektowania zorientowanego na użytkownika + dyskusja
20:15 – 20:30: przerwa
20:30 – 21:30: II część seminarium. Elementy warsztatu w praktyce pokazujące zastosowanie etnografii w projektowaniu rozwiązań

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, jednak obowiązują zapisy pod adresem:
warsztaty@bemowskie.pl

O cyklu Nowa humanistyka:
Wiedza humanistyczna to znacznie więcej niż analiza tekstów literackich i lekkie pióro. Dzięki niej potrafimy rozwiać wątpliwości tkwiące w przeszłości, dbać o teraźniejszość i rozwijać lepszą przyszłość – nie tylko na polu społecznym, ale również technologicznym. Nauki humanistyczne uczą otwartości na drugiego człowieka, rozmawiać, słuchać, analizować, oraz zwyczajnie – pomagać innym. W końcu, pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie, niezbędne do wytwarzania potrzebnych rozwiązań.

O prelegentkach:
Agnieszka Zwolińska ? projektantka User Experience, etnografka. Obecnie pracuje w Demant technology Centre jako projektantka User Experience. W swojej pracy propaguje podejście service design i badania etnograficzne. Projektując uwzględnia potrzeby zarówno użytkownika jak i biznesu. Doświadczenie zdobywała realizując projekty m.in dla Banku Millennium, Inter Cars, Urzędu Miasta st. Warszawa, Booksy, McDonald?s, CocoLab, Everbe, Carrefoura, Banku Zachodniego WBK. Entuzjastka podejścia lifelong learning. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze), Uniwersytetu Warszawskiego (etnologia i antropologia kulturowa) oraz Uniwersytetu SWPS (projektowanie usług).

Monika Sznel – etnografka, badaczka UX. Swoje doświadczenie zdobywała m.in w Kantar Millward Brown, Efigence i Izmałkowa Consulting. Współpracowała też z Muzeum Narodowym w Warszawie, Stowarzyszeniem Odblokuj, Instytutem Psychologii PAN i K?benhavns Kommune. Obecnie bada użyteczność interfejsów i doświadczenia ich użytkowników w La Wonderlab. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Projektowania Usług w SWPS. Kocia mama, wielbicielka roweru, biegania i wegańskiej kuchni.

===============!UWAGA! =====================
Szanowni Państwo – bardzo dziękujemy za zainteresowanie seminarium „Etnografia podstawą projektowania”. Liczba zgłoszeń przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania! Ponieważ zależy nam na tym, aby uczestnicy wynieśli jak najwięcej z części z elementami warsztatowymi seminarium jesteśmy niestety zmuszeni uruchomić Listę Rezerwową. Osoby wpisane na nią mogą oczywiście przyjść na seminarium, jednak nie będą mogły brać czynnego udziału w części z elementami warsztatowymi, przewidzianej na zakończenie spotkania.

W razie, gdyby któraś z osób wpisanych na listę nie potwierdziła swojego udziału w seminarium lub gdyby nie dotarła na spotkanie, do grup warsztatowych będą włączane osoby z Listy Rezerwowej zgodnie z kolejnością zgłoszenia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak obowiązują zapisy na Listę Rezerwową pod adresem:
warsztaty@bemowskie.pl


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!