Repertuar

Zhumanizowane maszyny i ztechnologizowani ludzie

23 maja / wt
19:00
Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Od kilkunastu lat obserwujemy gwałtowny rozwój techniki. Technologia staje się towarzyszką naszego codziennego życia – w podróży, w domu, w pracy… A może to my stajemy się jej dodatkiem?

 

Podczas seminarium Nowej Humanistyki, wraz z prowadzącą dr Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską zastanowimy się nad wzajemnym przenikaniem się dwóch sfer: technologicznej i społecznej. Dowiemy się o najnowszych koncepcjach pamięci, umysłu i wiedzy. Spotkanie będzie również miejscem do dyskutowania i rozwoju myśli nad zagadnieniami związanymi ze sztuczną inteligencją i ludzką percepcją.

 

Aleksandra Przegalińska-Skierkowska – doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Pracowała także przy Polskiej Prezydencji w Radzie UE jako przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Audiowizualnych z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

23 maja / wt
19:00
Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o działaniach Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201 które jest administratorem danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. po 922). Jestem świadomy/ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwość ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

FreshMail.pl