Orkiestra młodzieżowa – spotkanie informacyjne / nabór

10 grudnia / nd
13:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

W styczniu 2018 w Bemowskim Centrum Kultury rozpocznie działalność „ORKIESTRA” – projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do młodych muzyków (12-17 lat). Podczas grudniowego spotkania Maciej Trifonidis, głównodowodzący działającej przy BCK „dorosłej” 3275 kg Orchestra i pomysłodawca projektu młodzieżowego, opowie o jego programie i założeniach, a także zaprosi przybyłych do wspólnego muzykowania. 

O „ORKIESTRZE” 
Głównym założeniem projektu jest stworzenie zespołu o charakterze artystycznym i edukacyjnym oraz wprowadzenie młodych adeptów w świat muzyki i instrumentów. Forma uczestnictwa w projekcie jest połączeniem nauki i zabawy, z naciskiem na rozwój umiejętności pracy w grupie, sumienność i pracowitość. Muzykowanie rozwija wyobraźnię i integruje, uwrażliwia na piękno i rozwija kreatywność. Młodzi muzycy, uczestnicząc w projekcie, otrzymują szansę współtworzenia w pełni wartościowego dzieła artystycznego oraz zdobywają cenne doświadczenie i poznają podstawy pracy w orkiestrze.
„ORKIESTRA” to też indywidualne zajęcia muzyczne, zajęcia doszkalające oraz warsztaty muzyczne.
Fanpage: Orkiestra młodzieżowa – nabór

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
MIDO Percussion – producent instrumentów perkusyjnych 
Trifonidis Music

Wiek uczestników: 12-17 lat 
Wymagania: podstawowa umiejętność gry na dowolnym instrumencie (mile widziani, zarówno uczniowie szkół muzycznych jak i pasjonaci – hobbyści), zaangażowanie i regularna obecność na zajęciach.

Zgłoszenia/Propozycje uczestnictwa w projekcie „ORKIESTRA” 2018, wraz z „ cv”, prosimy wysyłać na mail: trifonidis@gmail.com z dopiskiem: mała orkiestra.
W „cv” zamieszczamy podstawowe informacje: wiek adepta, instrument lub instrumenty na jakich gra, stopień zaawansowania, krótki opis zainteresowań muzycznych, kontakt do opiekuna. Prosimy nie załączać pełnych danych osobowych ani zdjęć. 
Ilość miejsc w programie jest ograniczona, a uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji zgłoszeń mailowych oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Harmonogram zajęć:
2018 styczeń-czerwiec, wrzesień-grudzień
Próby orkiestry: wtorki w godzinach: 16:00 – 18:30

Program:
Wprowadzenie w świat instrumentów, podstaw muzyki, technik instrumentalnych, podstawy pracy zespołowej, przygotowanie autorskiego materiału muzycznego, koncerty, nagrania.

Instrumentarium orkiestry:
ksylofony, metalofony, balafon, dzwonki chromatyczne, kalimby, cajon, conga, darbuka, djembe, framedrum, woodblock, boom rurki, pianino, gitara, gitara basowa, perkusja i inne.

Prowadzący: 
Maciej Trifonidis – multiinstrumentalista, kompozytor, animator kultury, twórca i koordynator projektu
Marianna Zagrodzka – perkusistka, asystent
Mateusz Kacper Bartosiewicz – perkusista, asystent
Bartek Łazarski – kontrabas, tuba, asystent

Cennik:
Uczestnictwo/próby – 1 miesiąc (łącznie 10 godzin zajęć): 200 zł

10 grudnia / nd
13:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl