Zajęcia

Dziecięcy Zespół Wokalny Bemciaki

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82
ul. Górczewska 201

Sala 124

Dziecięcy zespół wokalno-artystyczny „Bemciaki” istnieje od kwietnia 2010 r. Program pracy z zespołem powstał na bazie ogólnych przemyśleń nad znaczeniem kontaktu młodego pokolenia ze sztuką. Jest to połączenie muzyki, tańca, teatru, plastyki i zabawy. Uczestnik zajęć kształci się w zakresie śpiewu zespołowego, solowego z grupą oraz solowego. Zajęcia obejmują pracę nad emisją głosu, dykcją, kształceniem słuchu, nauką nut, interpretacją, elementami ruchu scenicznego i choreografią. Dzieci samodzielnie wykonują stroje i dekoracje do koncertów oraz konkursów. Zajęciom towarzyszy miła atmosfera oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.

Praca w zespole odbywa się w trzech grupach wiekowych:

Grupa 6-7 lat jest przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem. Praca w grupie obejmuje: proste ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i rozśpiewujące, naukę wspólnie wybranego repertuaru z możliwością zaśpiewania fragmentów solo, emisję głosu z elementami interpretacji, kształcenie słuchu, elementy ruchu scenicznego, śpiew do mikrofonu, śpiew z akompaniamentem oraz podkładem muzycznym, rysowanie tekstów piosenek, naukę nut, zabawy muzyczne, wykonywanie dekoracji.

Grupa 8-12 lat jest przeznaczona dla dzieci, które uczęszczały już do dziecięcego zespołu wokalno-artystycznego lub na inne zajęcia wokalne. Nie stanowi to jednak głównego wyznacznika kwalifikującego do przyjęcia na zajęcia. Praca w grupie obejmuje: ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i rozśpiewujące, naukę wspólnie wybranego repertuaru z podziałem na głosy oraz możliwością zaśpiewania solo lub solo z grupą, emisję głosu wraz z elementami interpretacji, kształcenie słuchu, czytanie nut głosem, dyktanda muzyczne, opracowanie sceniczne utworu z elementami gry aktorskiej, samodzielne przygotowanie utworu, śpiew do mikrofonu, śpiew z akompaniamentem oraz podkładem muzycznym, naukę nut oraz zasad muzyki, wykonywanie dekoracji, karaoke.

Przedział wiekowy

Gr. I  6 – 7 lat
Gr. II  6 – 7 lat
Gr. III  8 – 12 lat

Koszt

Pełna cena:
Gr. I 55 zł / miesiąc
Gr. II  55 zł / miesiąc  
Gr. III
 65 zł / miesiąc
Cena z Bemowską Kartą Mieszkańca:
Gr. I
49,50 zł / miesiąc
Gr. II
49,50 zł / miesiąc
Gr. III
58,50 zł / miesiąc

Zapisy

w ramach wolnych miejsc

Wpłata do

pierwszych zajęć w danym miesiącu

Czas trwania

od października 2016 do czerwca 2017

Termin

Gr. I Środy 16:30 – 17:30
Gr. II  Środy 17:30 – 18:30
Gr. III Środy 18:30 – 19:30

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82
ul. Górczewska 201

Sala 124

Kontakt

Ewa Tyburczy, ewa.tyburczy@bemowskie.pl, 798 991 785

Instruktor

Izabela Białecka

Urodzona 7 września 1985 r. w Zawierciu, śpiewaczka (sopran), pedagog-animator kultury. Naukę śpiewu klasycznego rozpoczęła jeszcze w rodzinnym mieście w 2003 r. w Miejskim Ośrodku Kultury u mgr. Leopolda Stawarza. W 2009 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach (klasa śpiewu solowego prof. Benona Maliszewskiego) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. W swoim repertuarze posiada wiele arii operowych i pieśni. W projektach UMFC śpiewała dotychczas partie solowe w spektaklach: Opera w przekroju W. A. Mozart – Wesele Figara, Don Giovanni, Suor Angelica Giacomo Pucciniego (8 spektakli, w tym Operowe Forum Młodych, Opera Nova w Bydgoszczy i Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej), Operetka łatwa i trudna, Poranek chóralny Felix Mendelssohn-Bartholdy (hymn Hör’ mein Bitten na sopran solo, chór mieszany i organy), Słyszę tę piosnkę z dziecięcych wspomnień… – St. Moniuszko, rec. Okropny ten poranek i dumka Zosi Ach, tyś może śród tej burzy z op. Flis (z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej UMFC pod dyr. Rafała Janiaka) oraz Bel canto amore mio – G. Verdi, Alzatevi… La Vergine degli Angeli aria z finału II aktu op. La forza del destino. W 2009 r. zajęła drugie miejsce na II Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. W kwietniu 2014 r. brała udział w warsztatach kompozytorskich Lowella Liebermanna. Warsztaty zostały zwieńczone koncertem z udziałem kompozytora. Swe umiejętności wokalne doskonaliła biorąc udział w kursie mistrzowskim Maestry Evghenii Dundekovej, która była gościem UMFC w 2014 r.

Izabela Białecka komponuje, bierze udział w konkursach wokalnych i kompozytorskich, tworzy podkłady muzyczne. Prowadzi działalność artystyczną – organizuje koncerty i bierze w nich udział – oraz pedagogiczną. Do 2009 r. na Śląsku, obecnie w Warszawie i na Mazowszu. Od października 2009 r. do maja 2016 r. była dyrygentem chóru „Kanon” Okęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zdobywa nagrody na konkursach i cieszy się dużym uznaniem publiczności. Od 2010 r. jest instruktorem dziecięcego zespołu wokalno-artystycznego „Bemciaki” w Bemowskim Centrum Kultury. Debiutancki koncert zespołu na bemowskiej scenie odbył się w czerwcu 2011 r. Uczniowie zdobywają nagrody na konkursach wokalnych. Praca w zespole to połączenie muzyki, teatru, tańca, plastyki i zabawy. Od 2016 r. jest instruktorem zajęć wokalno-plastycznych dla dzieci w Domu Kultury „Włochy”. Te wszystkie obowiązki artystka godzi z rolą żony i matki.

Sposób wpłaty

Przelew: 50 1240 2034 1111 0010 1127 9175
W tytule przelewu prosimy dopisać rodzaj zajęć oraz imię i nazwisko uczestnika.
Kasa w BCK (ul. Górczewska 201): wtorki, środy i czwartki godz. 10:30-19:00.

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82
ul. Górczewska 201

Sala 124

Powiązane wydarzenia

13 maja / sb
17:00 i 18:00
Koncert uczestników Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Bemciaki”
Koncert uczestników Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Bemciaki” prowadzonych przez instruktor Izabelę Białecką. Zapraszamy serdecznie na koncert, w którym przeniesiemy się do czasów dzieciństwa, odkryjemy „pomysł na piosenkę”, a także usłyszymy współczesny repertuar. Dziecięcy zespół wokalno-artystyczny „Bemciaki” istnieje od kwietnia 2010 r. Program pracy z zespołem jest połączeniem muzyki, tańca, teatru, plastyki i zabawy. Praca w zespole...