Rysunek i szkic ołówkiem „Martwa natura” – edycja zimowa

GIMNAZJALIŚCI, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI
ul. Powstańców Śląskich 44

Zajęcia z rysunku rozwijają wyobraźnię i uczą myślenia przestrzennego. Prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy może znaleźć zajęcia odpowiednie dla siebie.

W ferie zimowe będzie miała miejsce specjalna edycja zajęć, podczas których uczestnicy poznają zasady rysowania martwej natury. Program rozpocznie szkic konstrukcyjny oraz różnice pomiędzy szkicem a rysunkiem światłocieniowym. Kolejnym krokiem będzie nauczenie się odmierzania proporcji przedmiotów oraz odpowiedniego kadrowania. Charakterystyka technik, narzędzi rysunkowych oraz głównych problemów plastycznych takich jak kreska, walor czy światłocień, to tylko nieliczne z zagadnień poznanych podczas kursu. Grupa bardziej zaawansowana od razu rozpocznie prace od tej części, mając dzięki temu więcej czasu na naukę sposobów modyfikowania kreski oraz jej zagęszczenia. Kurs zakończy się na sposobie nakładania światłocienia i waloru w rysunku. Każdy uczestnik zajęć wyjdzie zatem z w pełni skończoną pracą martwej natury dopracowaną i przestudiowaną krok po kroku.

Pomimo grupowego charakteru, każde zajęcia prowadzone są w sposób bardzo indywidualny, umożliwiający każdemu uczestnikowi osiągnięcie zaplanowanych przez niego rezultatów.

Osoby, które chciałyby ukończyć kurs w ciągu jednego tygodnia, mogą przychodzić na zajęcia do obu grup wiekowych odpowiednich dla siebie (2 razy po 3 godziny lub 4 razy po 1,5h).

 

Koszt

Pełna cena – 100 zł
Cena ze zniżką – 90 zł

Czas trwania

Zajęcia odbywają się w czasie ferii w środy i piątki ( 30.01, 1.02, 6.02, 8.02)

Termin

Gr 1. – 15:00 – zajęcia dla dzieci i młodzieży (10-15 lat) poziom podstawowy
Gr.2 – 16:30 – zajęcia dla dzieci i młodzieży (10-15 lat) poziom średnio zaawansowany
Gr.3 – 18:00 – zajęcia dla dorosłych poziom podstawowy
Gr.4 – 19:30 –  zajęcia dla dorosłych poziom średnio zaawansowany

Miejsce ul. Powstańców Śląskich 44
Kontakt

Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882

Instruktor

Wioleta Braunsejs – instruktor rysunku

Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczęła od najmłodszych lat pod okiem swego wuja i jednocześnie znanego artysty plastyka – Norberta Hansa, dzięki czemu towarzyszył jej on od zawsze. Już w wieku 11 lat została laureatką ogólnopolskiego konkursu. Ponadto w latach 2010-2012 pogłębiała swoją naukę u mgr inż. arch. Piotra Gawłowskiego, który nauczył ją architektonicznego podejścia do rysunku. Od kilku lat prowadzi różnego rodzaju warsztaty rysunkowe oraz zajęcia indywidualne. Na swoim koncie ma wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i grupowych w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Chełmnie czy Łodzi. Charakteryzuje ją indywidualne podejście do każdego ucznia oraz maksymalne wykorzystanie posiadanych przez niego umiejętności.

GIMNAZJALIŚCI, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI
ul. Powstańców Śląskich 44

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl