„Pomigajmy” – PJM – Polski Język Migowy dla dzieci z elementami improwizacji teatralnej

Serdecznie zapraszamy na zajęcia dla dzieci – podstawy Polskiego Języka Migowego (PJM), z elementami improwizacji teatralnej. PJM to język oparty na gestach rąk i dłoni oraz mimice, bez użycia głosu.

Dlaczego warto go poznać?
– dzieci nabędą umiejętność komunikacji realnie przydatnej we współczesnym świecie,
– poznają kulturę Głuchych, wzmacniają empatię, otwartość i tolerancję,
– ćwiczą motorykę małą, koncentrację oraz zdolności komunikacyjne,
– uczą się ekspresji, prezentacji, sprawczości i pewności siebie.

Start zajęć 28.09.21, w godz. 16:30 ? 17:30

Cykl zakłada 10 spotkań dla stałej grupy dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-10 lat).

Każde zajęcia będą składały się z rozgrzewki w formie krótkich ćwiczeń teatralnych, improwizacyjnych oraz zajęć z podstaw Polskiego Języka Migowego.

Dzieci poznają podstawowe zwroty komunikacyjne i słownictwo: rodzina, kolory, zwierzęta, podstawowe czasowniki, liczby do 10, pogoda, opisywanie osoby, zwroty związane z Bożym Narodzeniem, literowanie.

 

Zajęcia stacjonarne, z możliwością kontynuacji online, jeśli zaistnieje taka konieczność.

Prowadząca – Anita Rudomina
Mieszkanka Bemowa, pracuje jako tłumaczka, głównie napisów do filmów (opracowuje także napisy dla osób niesłyszących) oraz edukatorka. Absolwentka kursów: MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), STEAM, WWO (Wysoko Wrażliwe Osoby), oraz instruktor Laughter Yoga. Od siedmiu lat prowadzi kursy i zajęcia antystresowe oraz kreatywne dla dzieci i dorosłych. PJM uczy się od 2020 roku, ale stał się on już jej pasją, którą chciałaby się dzielić z innymi, a szczególnie dziećmi. Zapraszam na swoje profile FB: Stres SOS, Out of The Box

Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

Ikona telefonu