Preludium Nowego Sezonu Bemowskiego Centrum Kultury!

6 lipca na Bemowie odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli samorządu, podczas której Aleksandra Zięba p.o. Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury przedstawiła szeroko zakrojone plany na dalsze działania instytucji. Na scenie towarzyszyli jej niezwykli goście: Beata Kawka ? znana, ceniona i nagradzana aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa, producent i reżyser dubbingu, charyzmatyczna Prezes Fundacji Feta, Artur Wolski – znany publicysta, założyciel Stowarzyszenia Entropia słowa, człowiek, z którym chętnie rozmawiają wszyscy ?Wielcy i Zasłużeni? oraz Antoniusz Dietzius ? aktor, wokalista, reżyser spektakli muzycznych.

Konferencja była także pretekstem do zapowiedzi najnowszego projektu BCK – Art Bem Musical Festival, współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, którego inauguracja nastąpi już 19 lipca br.

?Ten festiwal to wyjście naprzeciw młodym i utalentowanym, którzy będą mieli szansę połączyć swój los z teatrem muzycznym? ? skomentowała Aleksandra Zięba. To pierwszy na Bemowie festiwal piosenki musicalowej, jeden z nielicznych festiwali musicalowych w Polsce, jedyny taki festiwal zacierający granice między wokalnymi adeptami a mistrzami w swojej musicalowej dziedzinie. Formułę festiwalu przedstawił jego Dyrektor Artystyczny Antoniusz Dietzius. Festiwal zakłada udział uczestników w wieku 16-25 lat, amatorów w dziedzinie wokalistyki, niezwiązanych z żadną szkołą muzyczną, którzy przejdą ponad dwumiesięczne etapy kwalifikacji, od zgłoszenia własnych nagrań, przez udział laureatów pierwszego etapu w warsztatach teatralnych, wokalnych oraz tanecznych z mistrzami sceny po koncert galowy. Wydarzenie odbędzie się przy współpracy fundacji FETA.

Beata Kawka Prezes Fundacji zapowiedziała ścisłą współpracę Teatru Scena Relax z Bemowskim Centrum Kultury.

Już od września będzie można uczestniczyć w spektaklach pierwszych znamiennych tytułów zaproponowanych przez artystkę. Jednym z nich będzie zjawiskowa ?Jaskółeczka?,? Małe zbrodnie małżeńskie? czy ?Jordan?

Filmoznawca, ?mol książkowy?, jakim się określa Artur Wolski zapowiedział niebanalne, interaktywne bliskie spotkania z kulturą i sztuką ? działania inicjujące, czasem eksperymentalne, pobudzające wszystkie zmysły i łączące w sobie wszelkie aspekty atrakcyjności jakie daje wspólne przeżywanie sztuki. Wśród tych zapowiedzi pojawiły się wernisaże (np. wystawa Józefa Wilkonia), spotkania z autorami i twórcami, pokazy filmów dokumentalnych, szkoła reportażu, wspomnienia Kory, słowem ? spotkania z wielkimi nazwiskami.

Najbliższy sezon to czas, w którym ?kultura zaprasza mieszkańców? na wyjątkowe multiaktywne widowisko.

Konferencję poprowadził Artur Karpińczuk, zaś jego muzyczną oprawę zrealizował TOMASZ BETKA – kompozytor, aranżer i pianista.

Bemowo kulturalnie zaprasza Warszawę. Bemowo jest bisko!

07.07.2021
Ikona telefonu