Igor Skawiński

Instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego Aeroklubu Polskiego. Przygodę z lotnictwem zaczynał, jako 11 ? letni chłopak, w pracowni Aeromodelklubu Bemowskim Centrum Kultury. Absolwent Politechniki Warszawskiej (studiował na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa). Od początku studiów prężnie działał w Międzywydziałowym Studenckim Kole Naukowym. Trzykrotnie reprezentował uczelnię na prestiżowych konkursach ?SAE AeroDesign? w USA ? będąc pilotem eksperymentalnych modeli, zaprojektowanych przez studentów. Zawodowo realizuje się w branży lotniczej i nowych technologii.

W wolnym czasie, z wielkim zapałem i entuzjazmem, prowadzi zajęcia modelarskie dla grup podstawowych. Aktywnie uczestniczy, ze swoimi podopiecznymi we wszystkich imprezach modelarskich dla dzieci i młodzieży.

Od roku 2013 jest członkiem kadry narodowej w konkurencji halowych modeli akrobacyjnych, jak też latających freestyle do muzyki.

Już trzykrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych (Coburg ? 2013 i Pruszków ? 2015 i Heraklion 2019).

W roku 2015 był kierownikiem reprezentacji Polski na Światowych Igrzyskach Lotniczych WORLD AIR GAMES Dubai – 2015. Zawodnikiem w konkurencji ?AeroMusicals? był wówczas klubowy kolega, Piotr Kowalski.

Ikona telefonu
Skip to content