RadioJAZZ.FM

Od września 2015 roku przy Bemowskim Centrum Kultury działa Radio Jazz.Fm. Jazzowe radio narodziło się dzięki inicjatywie Mariusza Adamiaka, promotora i wielkiego miłośnika jazzu. 6 grudnia 1996 roku na falach FM pojawiło się miejsce dla wszystkich miłośników muzyki spod znaku Milesa Davisa. JazzRadio z powodzeniem działało przez kilkanaście lat. Niestety, pomimo zapału i pracy ekipy dziennikarskiej, nie miało szczęścia do kolejnych właścicieli. Ostatni z nich powziął decyzję o sprzedaży pasma komercyjnej korporacji medialnej. Stało to się niemal w dwunastą rocznicę istnienia JazzRadia.

Dziennikarze i Słuchacze nie organizowali protestów i pikiet pod siedzibą KRRiTV, co nie oznaczało, że pogodzili się z rozwojem sytuacji. W ciągu zaledwie miesiąca od oficjalnego zamknięcia stacji powstał projekt internetowego RadioJAZZ.FM. Co ważne, stało się tak tylko dzięki wspólnym działaniom Słuchaczy z jednej i ekipy redakcyjnej z drugiej strony.

RadioJAZZ.FM stało się przystanią dla prawie całej etatowej redakcji Jazz Radia, jego wieloletnich współpracowników, a nawet Słuchaczy niegodzących się na zniknięcie jazzu z eteru. Cenne audycje autorskie pojawiły się ponownie, do ekipy dołączali także nowi ludzie, aby dzielić się z innymi swoją ukochaną muzyką.

Po sześciu latach wolontariackiego funkcjonowania, na koniec lutego 2015 RadioJAZZ.FM ze względu na trudną sytuację finansową zawiesiło działalność.

W maju 2015 rozpoczął się nowy etap. Na platformie crowdfundingowej wspieram.to ruszyła trwająca 28 dni akcja „RadioJAZZ.FM-Reaktywacja #jazzdoit”, podczas której zebrana została kwota 60 tys. zł (ponad 200% założonego w projekcie celu). W akcję oprócz dziennikarzy i słuchaczy RadioJAZZ.FM zaangażowało się środowisko muzyków jazzowych oraz ludzi kultury.

Efektem akcji było też pozyskanie mecenatu Bemowskiego Centrum Kultury, które m.in. udostępniło studio radiowe. Dzięki temu partnerstwu RadioJAZZ.FM ma zagwarantowane istnienie i możliwości dalszego rozwoju.

Radio jest prowadzone przez Fundację Popularyzacji Muzyki Jazzowej „EuroJAZZ”.

www.radiojazz.fm 

Powiązane wydarzenia

18 marca / sb
19:00
Take Six – sześć lat e-miesięcznika JazzPRESS
Fundacja EuroJAZZ i Bemowskie Centrum Kultury zapraszają na jubileuszowy koncert z okazji szóstej rocznicy istnienia e-miesięcznika JazzPRESS. Zgodnie z misją Fundacji koncerty te mają charakter popularyzacji jazzu: promocji ciekawych zjawisk w młodym polskim jazzie i prezentację mistrzów. W zeszłym roku wystąpili Kamil Piotrowicz Sextet i Atom String Quartet. W tegorocznym koncercie wezmą udział: Klara Cloud &...
24 września / sb
19:00
Rok RadiaJazz.Fm w Bemowskim Centrum Kultury
Wystąpią: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet oraz 3275kg Orchestra (projekt Orientoscope -Tadeusz Czechak) z gościnnym udziałem Macieja Fortuny.
19 marca / sb
19:00
Take FIVE – koncert z okazji pięciolecia e-miesięcznika JazzPRESS
W marcu 2011 roku ukazał się pierwszy numer miesięcznika JazzPRESS (www.jazzpress.pl). Od tego czasu wydaliśmy ich już 55 (11 numerów rocznie). W ciągu minionych pięciu lat JazzPRESS stał się liczącym medium na jazzowym rynku, a gośćmi naszych fotograficznych sesji okładkowych byli m.in. Tomasz Stańko i Michał Urbaniak. Opublikowaliśmy setki recenzji płyt, dziesiątki wywiadów, felietonów oraz...
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.