120 uderzeń serca – kino plenerowe na pl. Kasztelańskim

30 sierpnia / pt
20:00
Plac Kasztelański
wstęp wolny

„Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. ?120 uderzeń serca? to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.”
Film nagrodzony Grand Prix MFF w Cannes 2017 otrzymał 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

reżyseria: Robin Campillo
scenariusz: Robin Campillo
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych seans zostanie przeniesiony do Dwa Jelonki (ul. Powstańców Śląskich 44)

Film wyświetlany jest dzięki projektowi złożonemu przez Panią Wiktorie w Budżet obywatelski w Warszawie, Budżet obywatelski Dzielnicy Bemowo.
Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawa Budżet obywatelski w Warszawie

30 sierpnia / pt
20:00
Plac Kasztelański
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content