23. Latawce na Bemowie

18 października / nd
Lotnisko Babice
wejście od ul. Piastów Śląskich (vis a vis ul. Żołnierzy Wyklętych)
wstęp wolny

W związku z narastającym zagrożeniem epidemicznym COVID-19, jak również w trosce o zdrowie i życie uczestników, z przykrością informujemy, że tegoroczne Latawcowe Mistrzostwa Warszawy (18.10.2020) nie odbędą się.

Przepraszamy za takie rozwiązanie i mamy wielką nadzieję, ze spotkamy się na lotnisku za rok w przyjemniejszych okolicznościach.

Zastępca Dyrektora
Bemowskiego Centrum Kultury

 

Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny. Będą to otwarte mistrzostwa Warszawy w kategorii latawców płaskich (FLP) i skrzynkowych (FLS). Zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego, mogą w nich uczestniczyć dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 ? przy czym bierze się pod uwagę tylko rok urodzenia. W celu popularyzacji latawców wśród najmłodszych, organizator przeprowadzi dodatkową klasyfikację dla zawodników do lat 10. Warunkiem uczestnictwa (w tym także osób niezrzeszonych) jest zgłoszenie się z latawcem do komisji sędziowskiej w dniu zawodów ? o godz. 900. Dla zwycięzców indywidualnych przewidziano dyplomy, puchary i nagrody.

Więcej szczegółów o imprezie i formularz zgłoszenia dla uczestników grupowych można znaleźć na stronie www.bemowskie.pl/aeromodelklub

Atrakcje dodatkowe (dla wszystkich zwolenników rekreacji latawcowej – wiek bez ograniczeń):

  •  konkurs otwarty OPEN, w którym będzie można startować latawcami dowolnej konstrukcji. Ze względów organizacyjnych, w konkursie OPEN oceniane będą tylko te latawce, które z powodów regulaminowych nie mogły być demonstrowane w żadnej z konkurencji: FLP, FLS i FLA,
  • konkurs latawców akrobacyjnych (FLA),
  • warsztaty ?fabryka latawczyka?,
  • pokazy modeli latających i latawców tkaninowych.
18 października / nd
Lotnisko Babice
wejście od ul. Piastów Śląskich (vis a vis ul. Żołnierzy Wyklętych)
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content