Climax

16 listopada / sb
19:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny

?Climax? to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera ?Love? ?Nieodwracalne? i ?Wkraczając w pustkę? stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją ?Step Up?.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka (?Atomic Blonde?), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do ?Climaxu?, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również ? skomponowany specjalnie na potrzeby filmu ? utwór ?Sangria? Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle ? i spróbuj przeżyć ?Climax?.

Tytuł oryginalny: Climax
Reżyser: Gaspar Noé
Występują: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 19 października 2018
Data premiery DVD: 27 lutego 2019
Język oryginalny: francuski, angielski
Gatunek: dramat, thriller
Czas trwania: 95 min.

NA FILM ZAPRASZAMY OSOBY OD 16 ROKU ŻYCIA
Liczba miejsc ograniczona.

Pokaz realizowany w ramach Budżet obywatelski w Warszawie Budżet obywatelski Dzielnicy Bemowo

16 listopada / sb
19:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content