Dikanda

17 listopada / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
20/15 PLN
kup bilet

Formacja powstała w 1997 roku i od samego początku zadziwiała pomysłami, intrygującymi aranżacjami, wielokulturową inspiracją oraz niezwykłą żywiołowością na scenie. Bardzo szybko zwrócili uwagę krytyki, a także polskiej publiczności. Już po dwóch latach grania, w 1999 rok, zdobyli dwie prestiżowe nagrody na Radiowym Festiwalu Nowa Tradycja ? nagrodę I-go miejsca przyznaną im przez festiwalowe jury oraz spektakularny laur ? Nagroda Publiczności.

Swoje granie nazywają ?muzyką z czterech stron Wschodu? i nie ma w tym żadnego naciągania. To bardzo świadome i doskonałe artystycznie wykorzystanie inspiracji ludową muzyką polską, białoruską, bułgarską, macedońską, cygańską oraz kurdyjską. Muzycy  stawiają na autentyczność stylów i cały czas poszukują nowych nurtów w tradycyjnych brzmieniach. Większość utworów, które wykonują na swoich, pełnych ekspresji koncertach to ich oryginalne kompozycje.

Mają w dorobku 7 albumów oraz setki koncertów w Europie, ale także Indiach, Afryce Północnej i USA.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po różnych etnicznych brzmieniach Wschodu, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Za najważniejsze w ponad dwudziestoletniej artystycznej aktywności uważają umiejętność budowania pozytywnych relacji ze swoja wierną publicznością.

Można śmiało powiedzieć, że osiągnęli to w 100-tu procentach!

 

Kurator cyklu Miron Zajfert.


Patroni medialni:

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

17 listopada / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content