Nie opuszczaj mnie

5 maja / czw
19:00

Wstęp wolny

Amerykańsko-brytyjski melodramat z elementami dystopii w reżyserii Marka Romanka. Adaptacja powieści Kazuo Ishiguro z 2005 roku, wydanej pod tym samym tytułem.

Jako dzieci, Ruth, Kathy i Tommy, spędzali dzieciństwo w pozornie idyllicznej, angielskiej szkole na prowincji. Kiedy stają dorosłymi, młodymi ludźmi, okazuje się, że muszą pogodzić się z siłą miłości, jaką czują do siebie, jednocześnie przygotowując się do rzeczywistości, która niebawem ich nawiedza w nieprawdopodobnej postaci.

W sezonie 2015/16 w Bemowskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym oglądamy ekranizacje powieści.

5 maja / czw
19:00

Wstęp wolny

Powiązane wydarzenia

1 - 1 stycznia
Dyskusyjny klub filmowy
Mechaniczna pomarańcza
18 lutego / czw
19:00
Mechaniczna pomarańcza
Mechaniczna pomarańcza ? brytyjski dramat science fiction z 1971 roku, ekranizacja powieści Anthony?ego Burgessa o tym samym tytule. Autorem scenariusza, reżyserem i producentem obrazu był Stanley Kubrick. W sezonie 2015/16...
Dyskusyjny klub filmowy
Pokuta
3 marca / czw
19:00
Pokuta
3 marca – „Pokuta”, brytyjsko-francuski film z 2007 roku. Melodramat na podstawie książki Ian McEwana pod tym samym tytułem. Pewnego upalnego dnia 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest świadkiem interesującej...
Dyskusyjny klub filmowy
Chłopiec z latawcem
7 kwietnia / czw
19:00
Chłopiec z latawcem
Będący adaptacją jednej z najlepiej ostatnio przyjętych powieści, film Chłopiec z latawcem jest pełną emocji opowieścią o przyjaźni, rodzinie, trudnych do wybaczenia błędach oraz powodującej odkupienie miłości.
Ikona telefonu
Skip to content