Dlaczego czytamy tak mało? Debata

13 marca / nd
14:30

wstęp wolny

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE PRZEDWIOSENNEJ WYMIANIE KSIĄŻEK.

Badania Biblioteki Narodowej pokazują, że książki czyta dziś zastraszająco niski odsetek zarówno dorosłych, jak i młodych Polaków. Tylko kilkanaście procent naszych rodaków sięga po sześć lub więcej książek rocznie. Na szczęście toczy się na ten temat burzliwa debata, która zatacza coraz szersze kręgi. Poziom czytelnictwa w Polsce wcale nie jest nam obojętny! – pisały redaktorki książki „Szwecja czyta. Polska czyta”.

Podczas rozmowy zastanowimy się nad problemem niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce. Porównamy polskie i szwedzkie rozwiązania, wysłuchamy aktywistów miejskich zaanagżowanych w tworzenie programów rozwoju czytelnictwa i opiszemy polski krajobraz rynku wydawniczego oraz główne zadania bibliotek.

W rozmowie udział wezmą Beata Stasińska, współzałożycielka wydawnictwa W.A.B. i współtwórczynię Paktu dla Kultury, Aleksandra Krugły – pomysłodawczyni Biblioteczki Plenerowej na Osiedlu Przyjaźń – i Justyna Czechowska, tłumaczka literatury szwedzkiej. Rozmowę poprowadzi Arkadiusz Gruszczyński.

Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

13 marca / nd
14:30

wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content