Drugi Warszawski Konkurs Szekspirowski

3 marca / czw

Warszawski Konkurs Szekspirowski to inicjatywa LXXVIII LO im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Warszawie organizowana we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury. Wpisuje się w 400 rocznicę śmierci Williama Szekspira, którą obchodzimy w 2016 roku.
To już druga edycja dwujęzycznego konkursu teatralnego skierowanego do uczniów warszawskich gimnazjów i liceów. Podczas konkursu na scenie będą prezentować się szkolne zespoły teatralne przygotowujące autorskie odczytania sztuk Williama Szekspira oraz młodzi recytatorzy interpretujący słynne monologi i sonety w języku polskim lub angielskim.
Konkurs zapoczątkowany przez Małgorzatę Szubartowską ? instruktorkę teatralną i nauczycielkę angielskiego z LXXVIII LO ? wypełnia lukę w ofercie warszawskiej edukacji teatralnej. Dzieła Szekspira to podstawowy materiał, na którym każdy aktor doskonali swój warsztat. Tymczasem nie było dotąd podobnego konkursu poświęconego temu artyście, a znajomość jego twórczości wśród młodzieży jest często powierzchowna, wyrywkowa i pochodzi ?z drugiej ręki?, czyli z filmowych adaptacji. Konkurs jest znakomitą okazją do ponownego odkrycia dzieł Szekspira.
W tym roku występom będzie towarzyszył koncert poezji śpiewanej ? autorskich aranżacji wybranych sonetów Szekspira ? przygotowany przez uczniów LXXVIII LO oraz intensywne warsztaty aktorskie dla uczestników konkursu prowadzone przez aktorkę Annę Wojnarowską.
Patroni medialni: Teatr dla Was

3 marca / czw

Ikona telefonu
Skip to content