Pszczele mydełka

18 marca / czw
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Wydarzenie odwołane, zostanie przełożone na najbliższy możliwy termin. Obecne zapisy są honorowane.

Czy pszczoły produkują mydło?

Oczywiście, że nie, jednak my wykorzystamy ich ?produkty? do tworzenia naturalnych mydeł miodowo-woskowych. Wosk pszczeli natłuszcza, ochrania i zapobiega wysuszaniu skóry tworząc naturalny filtr ochronny. Dodatek miodu sprawi, że mydło nabierze pięknego koloru.

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Eko? Zrób to sam!” zapraszamy do wspólnego tworzenia mydeł i świec oraz na rozmowy o niezwykłych zdolnościach pszczół.

Ze względów bezpieczeństwa warsztat adresowany jest do osób dorosłych. Prosimy o założenie ubrań z długim rękawem, można przynieść swoje okulary i rękawice ochronne.

Zachęcamy też do przyniesienia foremek na mydło (np. silikonowe na muffinki lub kartonowe kubki po kawie), suszonych kwiatów, naturalnych olejków zapachowych lub materiałów do zapakowania mydeł i świec na prezent duchu zero waste.

Warsztat poprowadzą Karolina i Marcin (zbioryznatury.pl).

Oboje na co dzień siedzą „w papierach”, pracując w banku i administracji uczelni. Nic dziwnego więc, że każdą wolną chwilę spędzają na łonie natury. W 2020 roku skończyli kurs pszczelarski RL.04. Ryby, grzyby, soki, syropy, nalewki, maści, mydełka i świeczki – to tylko niektóre z ich produktów, którymi dzielą się na stronie https://www.facebook.com/zbioryznaturypl.

Gospodynią cyklu jest Małgorzata Zawilska-Rospędek, pasjonatka prostych sposobów na ochronę środowiska dla każdego, autorka bloga @inżynierwzielonychokularach i mieszkanka Bemowa.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

18 marca / czw
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content