Filmy Dokumentalne na Bemowie: Podejrzany Ai Weiwei

11 marca / pt
19:00

cena biletu: 10 PLN
kup bilet

11 marca – Film opowiada o życiu chińskiego artysty Ai Weiweia po wyjściu z więzienia, do którego trafił za krytykę władzy.

?Pełnometrażowy dokument Duńczyka Andreasa Johnsena ?Podejrzany: Ai Weiwei? śledzi poczynania artysty po opuszczeniu aresztu, gdy odebrano mu paszport i zabroniono wypowiadać się publicznie.
To wykraczający poza powierzchowną publicystykę portret człowieka osaczonego, świadomie manifestującego swoją duchową niezależność w kraju, który stał się dla niego więzieniem. Ai Weiwei niewiele mówi, pokazywany jest raczej w działaniu oraz sytuacjach prywatnych z żoną i 80-letnią matką, prześladowaną w czasach rewolucji kulturalnej. ?Wtedy by ciebie rozstrzelano? ? odpowiada pytana przez syna, czy system się zmienił. Czym w takich warunkach jest sztuka? Co zrobić, by nie była tylko doraźnym, politycznym instrumentem w walce z ideologicznym kłamstwem? Jaka przyszłość czeka Chiny? Te kwestie także film porusza.?
Tygodnik ?Polityka?

W sezonie 2015/16 razem z Doc Against Gravity pokazujemy najważniejsze filmy dokumentalne ostatnich lat.

11 marca / pt
19:00

cena biletu: 10 PLN
kup bilet

Powiązane wydarzenia

4 lutego / czw
19:00
Filmy dokumentalne na Bemowie: Przeznaczone do burdelu
?Przeznaczone do burdelu?  to amerykański film dokumentalny z 2004 roku nagrodzony wieloma nagrodami. Tematem filmu jest życie dzieci indyjskich prostytutek w Sonagachi kalkuckiej dzielnicy. To autorski film Zany Brisky i...
Ikona telefonu
Skip to content