Kwadrofonik i Adam Strug, projekt „Requiem Ludowe”

19 listopada / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Kultowy, nagrodzony prestiżowym ?Radiowym Fonogramem Roku 2015, projekt ?Requiem Ludowe? stworzyło czworo wybitnych instrumentalistów z zespołu Kwadrofonik oraz mistrz tradycyjnych pieśni – Adam Strug. Ich wspólne dzieło, które po raz pierwszy wybrzmiało w listopadzie 2014 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, idealnie sytuuje się na pograniczu muzyki tradycyjnej i współczesnego eksperymentu.

Misterium ?Requiem Ludowe? – to na nowo stworzona muzyka żałobna, zanurzona głęboko w tradycji pieśni mazowieckich i tekstach pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego z 1871 roku.

Dwa fortepiany, mnogość instrumentów perkusyjnych zespołu Kwadrofinik i mistyczny śpiew Adama Struga nadają XIX-wiecznym pieśniom pogrzebowym ducha baroku zanurzonego w nowatorskiej kameralistyce i eksperymentalnych poszukiwaniach muzycznych. Ta niezwykła opowieść o odchodzeniu wypełniona jest refleksyjną powagą i nastrojem zadumy. Cechuje się wręcz niespotykaną, szlachetną oszczędnością formy i całkowitym  brakiem zbędnego patosu.

?Requiem Ludowe? jest urzekająco piękne i przejmujące zarazem. Uniwersalnie czytelne dla każdego i przede wszystkim do bólu prawdziwe. Wybitne artystycznie dzieło o ogromnej wadze emocjonalnej. Równo dwa lata po premierze misterium usłyszymy w Bemowskim Centrum Kultury!

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

19 listopada / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content