Lelek. Brzask Bogów

25 lutego / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 zł
kup bilet

Maciej Szajkowski – charyzmatyczny muzyk i niestrudzony badacz kultur indoeuropejskich, twórca i lider legendarnej „Kapeli ze wsi Warszawa” przedstawia swój najnowszy autorski projekt – „LELEK”.

Tworzy go grono, jak sami o sobie mówią, niezwykłych gości. To autentyczna supergrupa, reinterpretująca najbardziej niezwykłe poematy i pieśni, które odwołują się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej słowiańszczyzny.

Różnorodność muzycznych światów, z których pochodzą członkowie formacji, połączona z wyjątkową tematyką gwarantuje słuchaczom moc niejednoznacznych doznań, które trudno zdefiniować słowami. Całości dopełnia oryginalne instrumentarium obejmujące bliskowschodnie lutnie, etniczne perkusjonalia z trzech kontynentów, fidel płocką, lirę korbową, a wszystko to uzupełnione brzmieniami analogowych syntezatorów. Na naszych oczach tworzy się autentycznie nowa muzyczna wartość.

Poddając się tej zjawiskowej muzyce, lawirującej miedzy transowymi rytmami, a przestrzennymi improwizacjami z łatwością odnajdziemy nieuchwytny, słowiański atawizm i bijące z niego praźródło.

Sam Maciej Szajkowski tak mówi o „LELKU”: „chciałem przywołać magię świata, który stanowił Panteon naszych Przodków zapewniając powtarzalność pór roku oraz odwiecznego cyklu: narodzin, życia i śmierci … Oddać im cześć i ujrzeć brzask Bogów”.

Po wielu koncertach w kraju i za granicą, ich występ na scenie Folkowo/Bemowo będzie warszawską premierą projektu „LELEK”.

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

25 lutego / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 zł
kup bilet
Ikona telefonu