Pablopavo i ludziki

11 czerwca / sb
19:30
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Niezwykłe ? ostatnie przed wakacjami ? spotkanie ?Folkowo-Bemowo?. Dwuczęściowe wydarzenie muzyczne w Amfiteatrze Bemowo.

Cz. I
?Pierwszy warszawski przegląd muzyków i kapel ulicznych?. Zaproszeni artyści wykonają swoje krótkie 20-25 minut bloki programowe.

Cz. II
Koncert formacji  Pablopavo i ludziki

To jedyne i niepowtarzalne spotkanie. Świetne teksty. które śmiało mogą stanowić literacki emblemat współczesnej kultury miejskiej i ciekawa, nieoczywista i trudna do zaszufladkowania muzyka. Ten koncert doskonale wpisuje się w pojęcie szeroko rozumianego,  współczesnego,  miejskiego folku . Jest niezwykłym opowiadaniem warszawskich historii z życia wziętych. Twórczość lidera formacji została nagrodzona w 2014 roku prestiżowym ?Paszportem Polityki, który Pablopavo zdobył w kategorii ? muzyka popularna.

Pablopavo urodził się w marcu ’78 roku. W roku ’93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba -lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. „Koty” zaprezentowane zostały nietypowo – bo jako związana z piosenką gra typu arcade (http://www.karrot.pl/koty). „Dancingowa Piosenka Miłosna” zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki (http://karrot.pl/dpm_video). Trzecim singlem promującym POLOR był „Mikołaj” (http://www.karrot.pl/mikolaj).

W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy
w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO – podobnie jak POLOR – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: „Sobota” (karrot.pl/sobota) i „Carlos”. Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”.

 

folk24folk dwojka   folkfb

11 czerwca / sb
19:30
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Powiązane wydarzenia

1 - 1 stycznia
14 lutego / nd
19:00
Folkowo Bemowo: Erotyki ludowe
Makaruk, Tymon Tymański i zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej. ?Makaruk – Erotyki Ludowe? to koncertowy projekt muzyczny, który ła?czy oryginalna? polska? muzyke? ludowa? z nowoczesna? improwizacją elektro-jazzowa?. Koncerty zespołu przepełnione...
12 marca / sb
19:00
Folkowo Bemowo: Żywiołak
Formację Żywiołak stworzyli pasjonaci nurtów określanych mianem heavyfolku, folkmetalu, czy też hard-folku. Swoją muzykę określają mianem neoludowej często bowiem inspirują się, szczególnie w warstwie tekstowej dawnymi słowiańskimi i celtyckimi obrzędami,...
Ikona telefonu
Skip to content