Pochwalone

23 kwietnia / sb
19:00

Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Folkowo-punkowa kobieca supergrupa. Stworzyły ją artystki wcześniej związane z m.in. takimi formacjami jak R.U.T.A. Mosaic, Pudelsi, Post Regiment. W ich utworach fragmenty archaicznych ludowych pieśni kobiecych zostały znakomicie połączone ze współczesną poezją feministyczną. Pochwalone grają w znacznej mierze na dawnych instrumentach ludowych (m.in. Fidel płocka, suka biłgorajska) brzmią jednak niezwykle współcześnie i bezkompromisowo z charakterystyczną dla nich psychodeliczno-transową melodyjnością i neofolkową żywiołową energią.

23 kwietnia, sobota, godz. 12:00-14:00
Międzypokoleniowe warsztaty z wokalistkami formacji Pochwalone.
Sala widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury

Warsztaty dla osób powyżej 10 roku życia
Zapisy: warsztaty@artbem.pl, liczba miejsc ograniczona

Pochwalone warsztaty(23.04.2016) (1)

Artystki wspólnie z uczestnikami warsztatów opracują utwory z repertuaru zespołu. Finałem warsztatów będzie wspólne wykonanie jednego z utworów podczas wieczornego koncertu.

 

folk24folk dwojka   folkfb

23 kwietnia / sb
19:00

Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Powiązane wydarzenia

1 - 1 stycznia
14 lutego / nd
19:00
Folkowo Bemowo: Erotyki ludowe
Makaruk, Tymon Tymański i zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej. „Makaruk – Erotyki Ludowe” to koncertowy projekt muzyczny, który łączy oryginalną polską muzykę ludową z nowoczesną improwizacją elektro-jazzową. Koncerty zespołu przepełnione będą dźwiękowymi pejzażami, magią, ludowym mistycyzmem oraz transowością. Repertuar zespołu, to utwory o miłości, zdradzie, zauroczeniu, ale również refleksyjne ballady i utwory poświęcone tematom śmierci...
12 marca / sb
19:00
Folkowo Bemowo: Żywiołak
Formację Żywiołak stworzyli pasjonaci nurtów określanych mianem heavyfolku, folkmetalu, czy też hard-folku. Swoją muzykę określają mianem neoludowej często bowiem inspirują się, szczególnie w warstwie tekstowej dawnymi słowiańskimi i celtyckimi obrzędami, podaniami i legendami. Grają żywiołowo, bezkompromisowo, nierzadko radykalnie, a każdy ich koncert to swego rodzaju magiczne misterium-spektakl na długo pozostający w pamięci. Aktualnie muzycy pracują...
21 maja / sb
19:00
Koncert Laureatów Festiwali „Nowa Tradycja”
Na naszej scenie wystąpią Chłopcy Kontra Basia – laureaci głównej nagrody na Festiwalu w 2010 roku
Folkowo Bemowo
Pablopavo i ludziki
11 czerwca / sb
19:30
Pablopavo i ludziki
Niezwykłe – ostatnie przed wakacjami – spotkanie „Folkowo-Bemowo”. Dwuczęściowe wydarzenie muzyczne w Amfiteatrze Bemowo.
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl