Vołosi

17 września / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Tworzą autentycznie nowa wartość na europejskiej scenie muzycznej. Pojawili się na Festiwalu polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2010 zasłużenie zdobywając najwyższe laury. Potem już wszystko było oczywiste. Występy na wielu prestiżowych festiwalach, dwie entuzjastycznie przyjęte płyty i dziesiątki niezwykle udanych koncertów.

Styl gry zespołu najprościej można opisać jako gejzer energii płynący z wnętrza ich muzycznych fascynacji, jako poszukiwanie pierwotnej siły, która pcha człowieka ku tworzeniu albo jako niezwykłą dźwiękową zabawę – improwizację na pograniczu muzycznych światów: tradycji i klasyki.

Istotą i źródłem ich twórczości jest spotkanie ludzi „świata nut” ze światem ludzi grających „ze słuchu”.

Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni: bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie – instrumentaliści, którzy zawsze marzyli o improwizacji i ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością i pięknem.

Po drugiej stronie – wybitni górale; Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut, którzy brzmią tak, jakby pochodzili z Nowego Orleanu. Mają w sobie to coś co zainspirowało sto lat temu jazzmanów – prawdę i autentyzm naturalnych emocji. Do zespołu wnoszą raz zadziorną,  kiedy indziej sentymentalną, jedyną i unikalną: karpacko-wołoska nutę.

Każdy koncert formacji „VOŁOSI” wypełniony jest po brzegi szaloną,  niemal rockową ekspresją i doskonałym połączeniem współczesnego smyczkowego brzmienia z tradycją i jazzowym szaleństwem. Każdy stanowi żywiołową, muzyczna przygodę najwyższej próby!

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

17 września / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl