„Frania Recykling Cztery Żywioły i Ekodancing”

18 lipca / nd
12:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Bemowskie Centrum Kultury wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego współorganizuje projekt pod nazwą ?Od przedszkola do Seniora?.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do nieodpłatnego, czynnego udziału w wydarzeniu, w dniach 17 i 18 lipca. Podczas realizacji projektu gwarantujemy takie atrakcje, jak: spektakl Teatru Capitol dwugodzinne warsztaty ceramiczne i z Malarstwa intuicyjnego oraz Teatralny Poranek dla dzieci.

Oba spektakle odbędą się w Amfiteatrze Bemowo natomiast na warsztaty zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Górczewskiej 201.

Opis Teatralnego Poranka dla dzieci:

Muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie.

Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostaną cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci będą mogły zostać naukowcami i przeprowadzić serię eksperymentów z wykorzystaniem wody. Po co nam wiedza? Czym skutkuje jej brak i czy w ogóle warto się uczyć? Po tym spektaklu muzycznym widzowie na pewno nie będą mieli wątpliwości i nabiorą nowego zapału do jej zdobywania. Bohaterowie wspólnie z widzami doprowadzą krainę do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Ukazanie metamorfozy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań.

 

Harmonogram poszczególnych wydarzeń:

17 lipca Warsztaty ceramiczne oraz z malarstwa intuicyjnego, odbywające się równolegle w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201:

gr. 1 – 12:30-14:30 Warsztaty ceramiczne
gr. 2 – 15:00-17:00 Warsztaty ceramiczne

gr. 1 – 12:30-14:30 Warsztaty z malarstwa
gr. 2 – 15:00-17:00 Warsztaty z malarstwa

godz. 19:00 – Spektakl Teatru Capitol – „Akt równoległy” – scena Amfiteatru Bemowo

18 lipca
godz. 12:00 – Teatralny Poranek Bajkowy „Frania Recykling Cztery Żywioły i Ekodancing” – scena Amfiteatru Bemowo

18 lipca / nd
12:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content