Hańba

29 października / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet

Z punkowym wykopem i podwórkowym sznytem wśród  bezkompromisowej poezji  narodziła się HAŃBA! Niedługo potem, już w maju 2014, usłyszał ja świat. Na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” zespół zdobył nagrodę specjalną im. Czesława Niemena za „szczególną ekspresję i odwagę sceniczną”.

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” jest muzyczno-literacką fikcją, która udowadnia, że punk nie powstał na Wyspach Brytyjskich w latach 70-tych, lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury i sztuki, ale również okresem niszczenia demokracji i autorytarnych rządów. Wykorzystując instrumentarium kapel podwórkowych (bęben, banjo, tuba, akordeon) gają autorski, prosty punk inspirowany  folklorem miejskim  międzywojnia. Do tej epoki sięgają też teksty ich piosenek – to wiersze Tuwima, Broniewskiego, Brzechwy.

Wiersze są buntownicze, zaangażowane i bezkompromisowe, a muzyka radykalna i porywająco-odlotowa. „Hańba!” to istna bojówka anarchistyczna, która wysiadła z wehikułu czasu, a przywoływane przez nią przypadki zadziwiająco aktualnie rymują się z otaczająca nas rzeczywistością.

W lutym tego roku ukazała się ich płyta, która uznawana jest za najgłośniejszy tegoroczny polski debiut płytowy, ale największą siłą „Hańby!” są jej, porównywalne z trzęsieniem ziemi koncerty.

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

29 października / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu