Indialucia

20 października / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
20/15 PLN
kup bilet

Wyjątkowy, międzynarodowy, polsko-hiszpańsko-hinduski projekt, który stworzył wybitny polski gitarzysta Michał Czachowski.

W perfekcyjny, bardzo dojrzały sposób połączył w nim dwie swoje wielkie muzyczne fascynacje: flamenco z muzyką indyjską. Powstała rzecz niezwykła, zdecydowanie wymykająca się jakimkolwiek próbom zaszufladkowania. Świeża i odkrywcza, w pełni autorska, nowa muzyczna wartość.

Indialucia ma już na koncie dwa znakomicie przyjęte albumy. Była także nominowana do prestiżowych ?Fryderyków?. Ze swoimi zjawiskowymi koncertami muzycy zjeździli niemal całą Europę, odwiedzili także Indie, Meksyk, Stany Zjednoczone, Rosję i sporą część Południowo Wschodniej Azji.

Pozornie może się wydawać, że połączenie ognistej i nieokiełznanej muzycznej ekspresji jaka tkwi we flamenco z brzmieniami rodem z Indii to goniący za egzotyką,  komercyjny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że Cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski z Indii właśnie. Wtedy wszystko staje się jasne, a projekt Czachowskiego jawi się wysmakowanym artystycznie, intrygującym powrotem do korzeni.

 

Kurator cyklu Miron Zajfert.


Patroni medialni:

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

20 października / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content