„Kalejdoskop Barw Polski” – Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

7 czerwca / śr
18:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

fot. Jan Drzewicki

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa polskiego folkloru – tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na szeroki repertuar i jego ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazywał zespół perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najlepiej oddaje rangę i wartość zespołu, który od 67 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury. Dziś „Mazowsze” zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze znajdują się opracowania 42 regionów etnograficznych. Podczas tradycyjnego koncertu solistów, chóru, baletu i orkiestry podziwiać można około 20 z nich. „ Mazowsze” to 140 artystów (soliści, chór, balet i orkiestra), 1 500 kostiumów, ponad 7 000 koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 237 zagranicznych tras koncertowych i 190 odwiedzonych miejscowości w Polsce. W ostatnich latach „Mazowsze” zaprezentowało swoje możliwości, przygotowując specjalny projekt – inscenizację opery „Cud mniemamy, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego oraz włączając do repertuaru „Mszę Koronacyjną” i  „Requiem” W.A. Mozart.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Bemowa przez Dzielnicę Bemowo m.st. Warszawy i Bemowskie Centrum Kultury. Projekt został dofinansowany przez Fundację PKO BP.

 

         

7 czerwca / śr
18:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny
Ikona telefonu