Kawiarenka naprawcza + rodzinne warsztaty stolarskie

11 maja / sb
10:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny

Kawiarenka naprawcza to miejsce gdzie możesz naprawić rzeczy albo nauczyć się jak przywrócić je życia. Ideą kawiarenki jest wspólne spotykanie się i dzielenie materiałami oraz umiejętnościami – nie chodzi tu o zastąpienie specjalistów i specjalistek, ale sąsiedzkie zaangażowanie i wspieranie się w przekonaniu, że warto naprawiać. Zamieniamy konsumentów na prosumentów. Wykorzystujemy to co nie musi być wyrzucane.

Ideę kawiarenek naprawczych (repair cafe) stworzyła Martine Postma w 2009 roku w Amsterdamie. Od tej pory na całym świecie odbyło się ponad 1500 tego typu spotkań.

Na tym wydarzeniu zapraszamy Was do dwóch rodzajów aktywności:

Po pierwsze popracujemy z drewnem. Jeśli masz sklejkę, deski, wkręty, młotki i inne narzędzia, które mogą się przydać, a zalegają u ciebie w piwnicy- przynieś. Będziemy robić półki lub organizery, serwetniki, przydatne konstrukcje, które możesz zabrać do domu, lub zostawić dla społeczności.
Nie masz materiałów – nie martw się! Dzięki jednej z mieszkanek mamy w Dwa Jelonki duuużo sklejki i innych potrzebnych rzeczy od firmy Castorama Wola 🙂
Główne założenie: Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, dbamy o swoje bezpieczeństwo, dobrze się bawimy, wytwarzamy coś fajnego. Nie ma śmieci, są tylko materiały!
Spotykamy się w garażu Dwóch Jelonków.

Po drugie, w ramach myślenia o upcyklingu rzeczy, których używamy będziemy też zbierać używane stroje kąpielowe w ramach akcji Moda na Rzeki organizowanej przez Siostry Rzeki. W tej kampanii organizatorki chcą mówić o korzyściach społecznych, ekonomicznych oraz przyrodniczych płynących z posiadania nieuregulowanej Wisły. Jako kolektyw otwierają społeczną zbiórkę używanych kostiumów kąpielowych i kąpielówek w kolorach wody. W maju br. wspólnie z zaproszonymi designerami i artystkami zorganizują otwarte warsztaty przerabiania kostiumów kąpielowych. Każdy przerobiony kostium będzie sygnowany imieniem i nazwiskiem twórczyni/twórcy jego nowej odsłony. Do kostiumu dołączona będzie ulotka informująca o zyskach płynących z nieuregulowanej Wisły. W ten sposób powstanie letnia, zaangażowana kolekcja pt. Moda na Rzeki.

Zdjęcie wydarzenia Eugen Str on Unsplash

11 maja / sb
10:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content