The Lost Boys – seans plenerowy

22 sierpnia / czw
20:00
Plac Kasztelański
wstęp wolny

Rock’n’roll i zbuntowane wampiry

Matka i jej dwóch nastoletnich synów przeprowadzają się do małego miasteczka. Młodszy z nich zaprzyjaźnia się z fanami komiksów, którzy uważają się za łowców wampirów. Tymczasem starszy przystaje do gangu motocyklowego, przesypia całe dnie i prowadzi rockandrollowy tryb życia.

Kręceni w miasteczku Santa Cruz (nazywanego przez jakiś czas stolicą seryjnych morderstw)„Straceni chłopcy”, sygnowani przez Joela Schumachera, są niewątpliwie dziełem kultowym, między innymi ze względu na zręczny mariaż gatunkowy: z jednej strony jest to obraz o wampirach, z drugiej – film młodzieżowy, których tak dużo było w latach 80. Duch tej dekady unosi się nad filmem cały czas. Jest kicz, głośna muzyka i długie włosy. Są też piękne, utrzymane w mroku zdjęcia tworzone przez Michaela Chapmana (autor zdjęć do „Taksówkarza”, „Inwazji łowców ciał” czy „Wściekłego byka”). Klasyk spod ręki Schumachera jest typowy dla lat swojej dekady również dlatego, że śmiało wykorzystuje klisze łącząc je z atrakcyjnością wizualną i epickim rozmachem. A za to w końcu kochamy lata 80.!

Prelekcja: Monika Stolat (dyrektorka Splat!FilmFest)

reżyser: Joel Schumacher

horror, komedia / USA / 1987 / 1h 37 min

język: angielski

napisy: polskie

dla widzów: 12+

 

Współpraca: Splat!FilmFest
Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.

 

22 sierpnia / czw
20:00
Plac Kasztelański
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.