Koncert i Prelekcja – Kultura Polska na Litwie XXI w.

4 lutego / pt
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy

 

Koncert Interdyscyplinarny ?Kultura Polska XXI wieku na Litwie? promujący dorobek artystyczny Polaków mieszkających na Litwie, w dziedzinie: literatury, teatru, muzyki i malarstwa. W programie wydarzenia udział biorą artyści warszawskich scen: goście specjalni Marta Dobosz,  Jacek Flasiński, Janusz Shinobi Kulesza, Andrzej Kowalczyk, Jan Rychner . Tancerze: Kazimierz i Hanna Starzyńscy. Odwiedzi nas Romuald Mieczkowski – polski poeta i publicysta z Wilna, organizator międzynarodowych festiwali ?Maj poetycki nad Wilią?, artysta malarz Ireneusz Bieliński, pianistka Irena Ülkü z Wilna, prelegenci: polska poetka wileńska Alina Lassota oraz Paweł Krupka, tłumacz i dyplomata. Wiersze polskich poetów z Wilna czyta aktor Teatru Rampa Maciej Gąsiorek. Scenariusz i reżyseria: Alina Lassota.

Wykonawcy:

Słowo o kulturze: Alina Lassota, Ireneusz Bieliński, Paweł Krupka i Jan Rychner

Muzyka: Marta Dobosz, Jacek Flaśniewski, Andrzej Kowalczyk i Janusz Shinobi Kulesza

 

Wydarzenie będzie organizowane w reżimie sanitarnym. Ilość miejsc jest ograniczona, jednak po dobrowolnym okazaniu Certyfikatu Covid’owego limity ilościowe nie obowiązuja.

 

Formularz Zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

4 lutego / pt
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy
Ikona telefonu
Skip to content