Koncert i Prelekcja – Kultura Polska na Litwie XXI w.

4 lutego / pt
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy

 

Koncert Interdyscyplinarny ?Kultura Polska XXI wieku na Litwie? promujący dorobek artystyczny Polaków mieszkających na Litwie, w dziedzinie: literatury, teatru, muzyki i malarstwa. W programie wydarzenia udział biorą artyści warszawskich scen: goście specjalni Marta Dobosz,  Jacek Flasiński, Janusz Shinobi Kulesza, Andrzej Kowalczyk, Jan Rychner . Tancerze: Kazimierz i Hanna Starzyńscy. Odwiedzi nas Romuald Mieczkowski – polski poeta i publicysta z Wilna, organizator międzynarodowych festiwali ?Maj poetycki nad Wilią?, artysta malarz Ireneusz Bieliński, pianistka Irena Ülkü z Wilna, prelegenci: polska poetka wileńska Alina Lassota oraz Paweł Krupka, tłumacz i dyplomata. Wiersze polskich poetów z Wilna czyta aktor Teatru Rampa Maciej Gąsiorek. Scenariusz i reżyseria: Alina Lassota.

Wykonawcy:

Słowo o kulturze: Alina Lassota, Ireneusz Bieliński, Paweł Krupka i Jan Rychner

Muzyka: Marta Dobosz, Jacek Flaśniewski, Andrzej Kowalczyk i Janusz Shinobi Kulesza

 

Wydarzenie będzie organizowane w reżimie sanitarnym. Ilość miejsc jest ograniczona, jednak po dobrowolnym okazaniu Certyfikatu Covid’owego limity ilościowe nie obowiązuja.

 

Formularz Zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

4 lutego / pt
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy
Ikona telefonu
Skip to content