Koncert z cyklu „Młynarski na Bemowie”: Młynarski plays Młynarski z Gabą Kulką

4 lipca / czw
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

Dzielnica Bemowo i Bemowskie Centrum Kultury zapraszają na cykl koncertów poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu. Jako pierwszy wystąpi zespół Młynarski Plays Młynarski z wokalistką Gabą Kulką.

W październiku 2010 roku nakładem Mystic Prodution na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Zarówno album jak i koncerty to subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w le-gendarnych piosenkach.

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących.

 

Kurator projektu: Jan Emil Młynarski

4 lipca / czw
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny
Ikona telefonu