Koszmar z ulicy Wiązów

5 grudnia / czw
20:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Cokolwiek byś nie robiła… nie zasypiaj!

Nancy, młodą dziewczynę, nękają koszmary, w których nachodzi ją Freddy Krueger, niegdysiejszy postrach okolicy, którym matki straszą swe dzieci po dziś. Wkrótce jedna z koleżanek Nancy umiera w czasie snu, rozszarpana przez niewidzialnego sprawcę. Zagrożenie staje się przerażająco namacalne, gdy jej przyjaciele giną jeden po drugim.

Inspirację do tego kultowego horroru Wes Craven czerpał z różnych źródeł. Pomysł na fabułę przyszedł mu do głowy, gdy natknął się na serię artykułów w prasie opisujących tajemnicze zgony uchodźców z południowo-wschodniej Azji. Grupa przybyła do Stanów Zjednoczonych uciekając przed reżimem Pol-Pota i w ciągu trzech lat od ich przybycia, kilkoro z nich zmarło w analogicznych okolicznościach: młody, na pozór zdrowy mężczyzna, wskutek bardzo realistycznego koszmaru odmawiał sobie snu, tyle, ile był w stanie. Gdy w końcu zasypiał wyczerpany, budził się z krzykiem i umierał. Lekarze byli pod ścianą, nie mogli bowiem znaleźć żadnego sensownego wytłumaczenia tajemniczej serii zgonów. Wkrótce nazwali to Syndromem Azjatyckiej Śmierci.

Z kolei sam Freddy Krueger jest skrzyżowaniem dwóch osób, z którymi skrzyżował swoje drogi Craven. Imię i nazwisko odziedziczył po szkolnym despocie, który dręczył późniejszego reżysera, jego ciuchy zaś, które na trwałe weszły do kanonu horrorowej mody, to zasługa pewnego włóczęgi, którego 10-letni Craven zobaczył, gdy ten wpatrywał się w chłopca przez okno.
„Koszmar z ulicy wiązów” to klasyczny, kultowy już slasher, który ugruntował pozycję Wesa Cravena jako jednego z mistrzów horroru. Sukces filmu spowodował, że stał się kategorią samą w sobie: zawiera 8 pełnometrażowych kontynuacji, program telewizyjny, powieści i komiksy. Obficie zbroczony krwią (niemal 2000 litrów sztucznej krwi użytej na planie) trzyma w napięciu od początku do końca. A nawet dłużej. Pamiętaj: cokolwiek byś nie robiła… nie zasypiaj!

reżyseria: Wes Craven
horror / USA / 1984 / 91 min
ograniczenia wiekowe: 16 +
język: angielski
napisy: polskie

Klub dla Miłośników Grozy to cykl wydarzeń realizowanych od sierpnia do grudnia, na których stajemy oko w oko z horrorem, fantastycznymi opowieściami, koszmarami sennymi, wampirami, łowcami potworów a przede wszystkim z dużą dawką emocji i doskonałym kinem przyprawiającym o szybsze bicie serca.

W programie mamy także spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty, oryginalne wykłady i prelekcje dla widzek i widzów w każdym wieku.
Strasznie zapraszamy!

Kuratorka wydarzenia: Monika Stolat

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury
SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival
Splat Nights

Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.

5 grudnia / czw
20:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.