Księżyc

18 listopada / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
Bilety: 20/15 zł
kup bilet

Zespół narodził się w ostatniej dekadzie XX wieku i szturmem podbił publiczność, zdobywając także uznanie krytyków w kraju i zagranicą. Powrócili po kilkuletniej przerwie w 2014 roku. Spora w tym zasługa prestiżowej brytyjskiej wytwórni Penultimate Pres, która w 2013 wznowiła ich dawny album ?Księżyc?, a dwa lata póżniej wydała premierowy ?Rabbit Eclipse?. Płyta momentalnie znalazła się w czołówce polskich i brytyjskich podsumowań roku.

Księżyc z ogromnymi sukcesami występował w ostatnich latach na wielu liczących się festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Skandynawii i Wielkiej Brytanii.

Twórczość grupy łączy ducha muzyki dawnej i współczesnej. Bez mała średniowieczne brzmienia o słowiańskich korzeniach doskonale miesza z estetyką minimalistyczną i elementami eksperymentów wokalnych XXI wieku. Alchemiczne zestawienie tych składowych przynosi w efekcie oryginalną, zapierająca dech muzykę, delikatną i niepokojącą zarazem, zaś surrealistycznie baśniowe teksty stanowią esencję piękna i smutku.

Na koncercie usłyszmy utwory starsze, znane z debiutanckiej płyty, w odmienionych opracowaniach oraz nowsze kompozycje m.in. z ostatniego albumu ?Rabbit Eclipse?.

Formację Księżyc tworzą Agata Harz ? głos, obiekty, Katarzyna Smoluk-Moczydłowska ? głos, obiekty, instrumenty klawiszowe, Lechosław Polak ? akordeon, instrumenty klawiszowe, Remigiusz Mazur Hanaj ? taśmy, lira korbowa, skrzypce oraz Robert Niziński ? klarnet, instrumenty klawiszowe, obiekty.

 

Kurator cyklu Miron Zajfert.


Patroni medialni:

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

18 listopada / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
Bilety: 20/15 zł
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content