Maraton Pisania Listów Amnesty International oraz wystawa poświęcona osobom, których prawa są łamane

1 grudnia / pt
17:00-19:00
Sala konferencyjna
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny

W związku z obchodami Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka, przy współpracy z Amnesty International, zapraszamy mieszkańców Bemowa do wspólnej akcji Maratonu Pisania Listów na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane – zostały niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, pozbawiono je kontaktu z rodziną, zostały uwięzione tylko dlatego, że działały w słusznej sprawie.

Podczas Maratonu piszemy listy i wiadomości do władz i decydentów w sprawie konkretnej osoby, które mogą realnie wpłynąć na zmianę jej sytuacji oraz wyrazy solidarności do osób, których prawa są łamane i których sytuacje staramy się zmienić, aby dodać im otuchy i pomóc zachować hart ducha.

 

Jak piszemy listy? Można skorzystać ze wzoru listów do decydentów lub napisać wiadomość samodzielnie, najlepiej po angielsku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona osobom, których prawa są łamane. Są to osoby z całego świata, które już w listopadzie zostaną ogłoszone przez Amnesty International jako te, które będę wspierane. W roku ubiegłym roku wsparcie otrzymały osoby atakowane, więzione lub już skazane z powodu pokojowego aktywizmu i sprzeciwu wobec naruszeń praw człowieka, szczególnie w zakresie wolności zgromadzeń.

W obliczu aktualnych zagrożeń i toczących się wojen, nasza aktywność nabiera teraz szczególnego znaczenia. Zapraszamy wszystkich Bemowian do udziału w tej ważnej społecznie akcji.

   

1 grudnia / pt
17:00-19:00
Sala konferencyjna
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content