Mikrokoncert: GOPtrio live

19 czerwca / pt
18:00
on-line

Zapraszamy na kolejną transmisję mikrokoncertu ze sceny Bemowskiego Centrum Kultury! Tym razem wieczór z miejskim folkiem prosto ze Śląska z zespołem GOPtrio.

Transmisja prowadzona na Facebooku i YouTube Bemowskiego Centrum Kultury.

GOPtrio to zespół, dla którego folkowa muzyka staje się pretekstem do animowania lokalnej społeczności. Trio powstało w 2019 roku w efekcie GOPchallenge ? trasy koncertowej po ponad trzydziestu miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Repertuar zespołu to autorskie piosenki, covery oraz ludowe melodie. Muzyka użytkowa oraz kolaże powstające pod wpływem miejsc i ludzi to dokładnie to, czego można się po nich spodziewać.

Skład zespołu: Miłka Majczyno ? skrzypce, śpiew

Piotr Jaszczur Śnieguła ? gitara, klarnet, śpiew

Teofil Pawłowski ? akordeon, śpiew

Miłka Majczyno – multiinstrumentalistka, kompozytorka, performerka, edukatorka i animatorka kultury. Jako wokalistka i instrumentalistka współtworzy zespoły: OM, Córy Mary oraz GOPtrio. Założycielka i członkini żeńskiego kolektywu muzyczno-performerskiego Syreny, zajmującego się muzyką eksperymantalną i improwizacją wokalną. Przez wiele lat aktorka i muzyczka w zespole Teatru Węgajty. Komponuje muzykę do spektakli oraz utwory, które wykorzystuje we własnej twórczości.

Piotr Jaszczur Śnieguła ? muzyk, multiinstrumentalista, aktor, kompozytor, instruktor teatralny. Założyciel Teatru Spotkań Wielu. Student międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach. Autor, administrator strony „Jurek, Tadek i ziomki z teatru”.

Teofil Pawłowski – muzyk, nauczyciel akordeonu dla dorosłych, producent muzyczny. Od 2014r. gra muzykę na żywo do tańca i organizuje imprezy związane z popularyzacją kultury ludowej. Współzałożyciel grupy ?Śląsk Folkowy?. Oprócz akordeonu opanował wiele instrumentów muzycznych wykorzystywanych w muzyce ludowej min. skrzypce, trąbkę, bębny ludowe. Właściwie umie z każdego przedmiotu wydobywać dźwięki, ale unika saksofonu, klarnetu i fletów. ? YouTube: https://www.youtube.com/c/teofilzkatowic ? Instagram: https://www.instagram.com/teofilzkato… ? Facebook: https://www.facebook.com/teofilzkatowic

19 czerwca / pt
18:00
on-line
Ikona telefonu
Skip to content