Mindfulness na Bemowie – spotkanie otwarte

10 marca / śr
19:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy

Zapraszamy na spotkanie wprowadzające do certyfikowanego kursu Mindfulness Based Stress Reduction, czyli kursu redukcji stresu opartego na rozwijaniu uważności.

Kurs rusza 24 marca w formule online, więcej informacji tutaj.

Trening uwagi, czyli mindfulness, jest rozwojem świadomości siebie ? swojego ciała, emocji, myśli i relacji ? z życzliwym, przyjaznym nastawieniem. Zapraszamy zainteresowanych rozwijaniem uważności na spotkanie połączone z praktyką.

Badania naukowe pokazują, że prawie 47% czasu spędzamy na błądzeniu w myślach. Jak to się dzieje? Najczęściej automatycznie. Umysł błyskawicznie angażuje się w myśli, fantazje i wspomnienia. Ten nieświadomy nawyk powoduje, że mamy mniejszy kontakt z bieżącym doświadczeniem – z uczuciami i wrażeniami zmysłowymi. Można powiedzieć, że żyjemy „w głowie”, mając ograniczony dostęp do informacji wysyłanych przez ciało. Nie jesteśmy też w pełni obecni w swoim życiu na co dzień. Aby wzmacniać kontakt z tym co żywe i w pełni obecne możemy systematycznie praktykować mindfulness.

Program spotkania:

Co to jest mindfulness i jakie niesie korzyści dla zdrowia człowieka?

Co to jest kurs MBSR ? historia powstania, badania naukowe, struktura zajęć.

Informacje organizacyjne dotyczące kursu MBSR na Bemowie.

Prowadząca: Magdalena Kulińska – certyfikowana nauczycielka 8-tygodniowego programu Mindfulness Based Stress Reduction (przez niemiecki Institute for Mindfulness Based Approaches i fundację POLIM). Z wykształcenia psycholog społeczny, trener kompetencji interpersonalnych, praktyk komunikacji empatycznej. Więcej: www.uwaznazmiana.pl

W razie pytań prosimy o kontakt: ola.antoniuk@bemowskie.pl /798 992 051

Spotkanie i kurs MBSR na Bemowie są realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2021.

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

10 marca / śr
19:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy
Ikona telefonu
Skip to content