Murat Coskun: Visions / koncert

12 października / sb
20:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert muzyki tureckiej!

UWAGA! Tego samego dnia o godz. 11:00 odbędą się warsztaty dla dzieci.

Murat Coşkun czerpie inspiracje artystyczne z własnej tradycji, muzyki turecko-orientalnej, łącząc swoje doświadczenia z elementami współczesnej muzyki okcydentalnej. Jego muzyka pokazuje powiązanie człowieka z rytmem, ale także ciągłe badania nad nowymi sposobami wyrażania się w dźwięku i ruchu. Poprzez śpiew i grę na instrumentach perkusyjnych przenosi słuchaczy w dawne czasy oraz odległe miejsca ukazując przy tym intymny związek artysty z instrumentem oraz tradycją.”

Znany na całym świecie perkusjonista Murat Coskun koncertuje na całym świecie ze swoim solowym programem „Rytmy życia” oraz z międzynarodowymi muzykami i zespołami, takimi jak Giora Feidmann Sextet, z Kudsi Erguner, zespołem Early Music Freiburg i zespołem FisFüz na licznych koncertach i festiwalach, w tym w Mongolii, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Europie Zachodniej i Wschodniej. Jest współtwórcą płyty Masters of Frame Drums, którą nagrał wspólnie z Glenem Velez, Andreą Piccioni oraz Zoharem Fresco.

Opierając się na studiach etnologii muzyki i studiami orientalnymi, służy jako pośrednik między światami muzycznymi Wschodu i Zachodu, czerpie z dużego repertuaru muzycznego najróżniejszych kultur i zajmuje się wieloma kierunkami stylu, takimi jak jazz, world music, muzyka dawna, klasyczna i eksperymentalna.
Bierze udział w licznych nagraniach płyt oraz produkcjach radiowych i telewizyjnych. Ponadto komponuje muzykę filmową i sceniczną.

Murat Coskun pracuje jako gościnny wykładowca orientalnej perkusji i bębnów ramowych, w tym dla Freiburg Music University, w Popakademie Baden-Wuerttemberg (wykładowca perkusji śródziemnomorskiej) i prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie, w tym w Turcji i Iranie. Jako autor i nauczyciel opracował pierwszą na świecie instruktażową płytę DVD z bębnem ramowym „Finger Dance”.

Murat Coskun jest założycielem i dyrektorem międzynarodowego festiwalu bębnów obręczowych Tamburi Mundi, który organizuje od kilkunastu lat we Freiburgu w Niemczech.

12 października / sb
20:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.