Pokaz filmu „Thelma i Louise” w ramach Kina Babskiego Bemowa


W ramach Kina Babskiego Bemowa opowiemy o filmowych historiach, w których kobiety są dumne, silne, świadome swojej seksualności. Potrafią działać i wyciągać rękę po to czego chcą, a nie tylko czekać aż jakiś mężczyzna uszczęśliwi je tym, że zwróci na nie uwagę. Zobaczymy czego możemy się dowiedzieć w temacie miłości, życia i seksu od naszych filmowych bohaterek.

9.09.2022 o godz. 18.00  w Dwa Jelonki, Powstańców Śląskich 44, obejrzymy  THELMA I LOUISE, reż. Ridley Scott, dramat

Rewolucyjny film:
1. gwiazdami są 2 kobiety, a tematem kobieca przyjaźń.
2. to pierwszy kinowy hit, który pokazywał prawdę o tym, w jaki sposób kobiety doświadczają związków i seksu: mamy tu plejadę postaci i historii, które znamy z życia swojego, albo swoich koleżanek, a które nie były i nadal nie są pokazywane w filmach jako typowe doświadczenia dziewczyn i kobiet: apodyktyczny mąż, gwałciciel w klubie, ale też nieporadny, ale kochający chłopak, i zmysłowy seks z młodszym facetem,
3. Atrakcyjne seksualnie bohaterki grają aktorki, które według standardów porno i Hollywood w zasadzie powinny już nie żyć: bo mają po 35 i 45 lat,

Po filmie Joanna Keszka poprowadzi warsztaty:
– Seksualność kobiet bez przemocy: jak odkrywać i walczyć o prawa seksualne kobiet.
podyskutujemy o:
-solidarności kobiet: nierealny mit czy szansa dla nas wszystkich?

-temat kobiecej przyjaźni, dlaczego pokazywanie jej w filmie jest takie rewolucyjne
– Kto ci uwierzy, czyli kultura gwałtu:
„Sto osób widziało, że z nim tańczysz, kto teraz Ci uwierzy, że próbował cię zgwałcić”. Louis do Thelmy

kultura gwałtu
Gwałt piętnuje ofiarę, a nie sprawcę. Kiedy kobieta zostaje skrzywdzona, nikt nie staje po jej stronie. Zostaje sama ze swoją tragedią.

Żeby stawić czoło kulturze gwałtu trzeba najpierw dobrze ją zrozumieć. To niekoniecznie polega na tym, że jakaś osoba czy grupa ludzi promuje wykorzystywanie kobiet ( chociaż to także może się zdarzać). Kiedy rozmawiamy o kulturze gwałtu musimy brać pod uwagę coś mniej oczywistego, ale dużo bardziej potężnego. To element naszej kultury, który polega na powszechnym tolerowaniu i dawaniu przyzwolenia na seksualną przemoc i na przerzucaniu winy na ofiarę. Kultura gwałtu to sposób w jaki nasze społeczeństwo myśli o gwałcie. To sytuacja w której przemoc, krzywda, wykorzystywanie, gwałt są lekceważone, normalizowane, trywializowane, albo wyśmiewane. I to się dzieje na każdym kroku, w każdym zakątku Polski: na kanapie w programie telewizyjnym, w spotach reklamowych, w sali sadowej, na policji, w domu, na ulicy, w szkole.
Jak stawić jej czoło.

Ilość miejsc ograniczona – zapisy przez formularz – do 8.09.22 zostaną wysłane potwierdzenia zapisu na wydarzenie.
Wypełnij formularz >>>

Budżet Obywatelski Babskie Bemowo

 

Joanna Keszka, pisarka książek o seksie, ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności, aktywistka, edukatorka, trenerka kreatywnego seksu, prowadzi stronę Barbarella.pl oraz butik on – line z zdrowymi i praktycznymi gadżetami erotycznymi dla kobiet i dla par www.LoveStore.Barbarella.pl . Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”. Autorka i prowadząca program edukacyjny tv na kanale Planete  Szkoła Seksu Joanny Keszka.  Autorka ogólnopolskich akcji, programów i warsztatów edukacyjnych dla kobiet takich jak m.in : dla Fundacji Batorego : „Seksualność kobiet bez przemocy: jak odkrywać i walczyć o prawa seksualne kobiet”, przy Kongresie Kobiet Poznań, Warszawa, Bruksela „Jak przeprowadzić własną rewolucję seksualną”.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!