Potańcówka „Karuzela Warszawy”

12 maja / sb
19:00
Klub Karuzela
ul. Konarskiego 85
wstęp wolny

 

„Karuzela Warszawy” to potańcówka w klimacie miejskiego folkloru. Zapraszamy do tańca i wspólnego śpiewania stołecznych piosenek w wyjątkowym miejscu, legendarnym Klubie Karuzela na Osiedlu Przyjaźń!

W majowy wieczór w klubie studenckim wystąpią muzycy akustycznej Kapeli Lipy w składzie: Mateusz Woźniak – kontrabas, Robert Lipka – akordeon, Grzegorz Gadziomski – skrzypce. Dwaj ostatni z wymienionych artystów to członkowie zespołu Czessband, od 7 lat wykonującego stołeczny folklor, więc fest zabawa w warsiaskiem klymacie gwarantowana!

Podczas imprezy usłyszymy dawne szlagiery z Syreniego Grodu, które będzie można zaśpiewać do wydrukowanych tekstów. Nie zabraknie i tańca, który poprowadzi wodzirej – Patryk Wernio, który już na początku (ok. 19.15) przeszkoli wszystkich chętnych w popularnych kiedyś w stolicy polkach, walczykach, fokstrotach i tangach. W przerwach od muzyki pojawią się opowieści i legendy warszawskie. Będzie można nacieszyć swój wzrok dywanikami sąsiedzkiej grupy rękodzieła „Pleciemy w koło” oraz pracami Kaszy i członkiń Grupy Śpiewu. „Karuzeli Warszawy” towarzyszyć będą również zdjęcia Osiedla Przyjaźń autorstwa jego mieszkanki, Karoliny Majdanik.

Impreza ma charakter międzypokoleniowy oraz integracyjno-sąsiedzki, ale wszyscy mieszkańcy stolicy są tu mile widziani!

Organizatorem potańcówki jest Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń oraz Bemowskie Centrum Kultury.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Łodzi, dostępne na licencji CC BY-SA 3.0 Polska. Autor: Ignacy Płażewski.

Organizatorzy: Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń i Bemowskie Centrum Kultury

Partnerzy: Klub studencki Karuzela, Osiedle Przyjaźń

Patronat medialny: Folk24

Wspierają nas: Pleciemy w koło

12 maja / sb
19:00
Klub Karuzela
ul. Konarskiego 85
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl