Poza kanonem – spotkanie autorskie z Elżbietą Lakowską

13 października / pt
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

13 października o godz. 17.30 zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie z Elżbietą Lakowską, autorką książki dla dzieci „Po co te wybory?” Wydawnictwa Dwukropek.

 

Autorka prosto tłumaczy dzieciom skomplikowane sprawy świata dorosłych. W przystępny  sposób przekazuje wiedzę na tematy ważne  dla tych, którzy głosować jeszcze nie mogą. Jednak za kilka lat to oni będę odpowiedzialni za swoje wybory.

W książce znajdziecie odpowiedzi m.in. na pytania: jakie systemy polityczne są na świecie, komu przysługują prawa wyborcze, czym są prawa dziecka, jak funkcjonuje system emerytalny, na czym polega kampania wyborcza i czym są obietnice wyborcze, dlaczego powinniśmy płacić podatki i dbać o środowisko. I to co najważniejsze, autorka wyjaśnia, dlaczego każdy głos się liczy.

 

Blurba na okładkę przygotował Nauczyciel Roku 2018 Przemek Staroń. Podkreślił, że edukacja i świadomość społeczna są kluczem do demokracji. Wskazał też  na niezwykłą szatę graficzną książki – autorka jest jednocześnie ilustratorką.

 

Elżbieta Lakowska – od ponad 17 lat jest nauczycielką języka francuskiego i plastyki. W maju tego  wydała swoją pierwszą książkę z Wydawnictwem Dwukropek. Uważa, że dobra edukacja jest priorytetem, aby żyć w demokratycznym kraju.

 

 

Książka „Po co te wybory” wyjaśnia dzieciom, jak wielki wpływ na nasze życie ma udział w wyborach i jakie konsekwencje wynikają ze złych decyzji. Tłumaczy, czym jest demokracja i inne systemy polityczne, zwraca uwagę, że udział w wyborach jest naszym ogromnym przywilejem, oraz pokazuje, że w kraju, w którym rządzą mądrzy ludzie, żyje się po prostu lepiej.

Logo budżetu obywatelskiego

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

13 października / pt
17:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content