Próba otwarta z Grupą Śpiewu Tradycyjnego

11 czerwca / nd
10:00
Klub Karuzela
ul. Konarskiego 85
wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewem do udziału w bezpłatnej i otwartej próbie z Grupą Śpiewu Tradycyjnego.

– Przyjdź i zobacz jak działamy – jesienią planowany jest nabór do grupy.

Grupa śpiewu tradycyjnego powstała na Osiedlu Przyjaźń we wrześniu 2015 roku. Tworzą ją mieszkańcy i miłośnicy Osiedla oraz osoby zaangażowane w jego ochronę – osoby w różnym wieku, uprawiające różne zawody, studiujące lub będące już na emeryturze, pasjonaci różnych dziedzin, osoby z różnym doświadczeniem wokalnym bądź bez wcześniejszych śpiewaczych doświadczeń.

– Otwarte Warsztaty Grupy Śpiewu Tradycyjnego Osiedla „Przyjaźń” odbywają się w ramach Dni Bemowa

– Zakończenie: 15.00 (4 h plus przerwa obiadowa)

– Na warsztaty obowiązują zapisy – warsztaty@bemowskie.pl – liczba miejsc ograniczona

Program:

10:00 – 12:00 – Otwarte warsztaty to jeden z kolejnych spotkań śpiewaczych z Nastą. Tym razem przynieście ze sobą jeden dźwięk. Najpierw ułożymy mapę dźwięków i ich pochodnych, a następnie wykonamy wspólny utwór. Zabierzcie ze sobą także wygodne ubranie i buty! Otwarte serca! i umysły.

13:00 – 15:00 – Otwarta próba grupy śpiewaczej. Zaczniemy jak zwykle od rozgrzewki, wymiany pozytywną energią, a następnie uczymy się nowych pieśni. Będzie to też okazja do posłuchania starego repertuaru naszej młodej grupy śpiewu tradycyjnego na Osiedlu Przyjaźń

Prowadząca: Nasta Niakrasava – wokalistka, ur. w Kazachstanie w rodzinie białorusko-rosyjskich przesiedleńców. Wychowała się na Białorusi, od 2009 r. mieszka w Polsce. Występowała z etno-jazzową grupą NHS, w 2008 r. utworzyła z Pawłem Ryżkowem formację FOLKROLL, która zdobyła Grand Prix i Nagrodę im. Czesława Niemena na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2009”. Od 2011 r. współpracuje z formacją R.U.T.A.

11 czerwca / nd
10:00
Klub Karuzela
ul. Konarskiego 85
wstęp wolny
Ikona telefonu