Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Seminarium nowej humanistyki: Sekrety archeologii eksperymentalnej


Okruchy, strzępy, skrawki? czasem tylko tyle pozostaje po naszych przodkach sprzed tysięcy lat. Czy jest to jednak przeszkodą, aby zrozumieć jak myśleli, w co wierzyli, jak się zachowywali?

Archeologia eksperymentalna jest dziedziną, która stara się przybliżyć i zrekonstruować świat istniejący jedynie w okruchach i mętnych widmach zniszczonych przedmiotów. Archeologowie czynią to wchodząc w interakcje z pozostałościami sprzed tysięcy lat i za pomocą szeregu eksperymentów. Dzięki ich pracy potrafimy lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie świat sprzed tysięcy lat.

W tajniki archeologii eksperymentalnej podczas trzeciego spotkania Nowej Humanistyki wprowadzinas niezwykł duet miłośników łucznictwa słowiańskiego, od lat z zapałem szerzący wiedze o archeologii syn i ojciec – Maciej oraz Dariusz Sadło

Wstęp na seminarium jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@bemowskie.pl

Maciej Sadło – student archeologii na Uniwersytecie Warszawskim i członek Naukowego Koła Archeologii Doświadczalnej. Pasjonat historii oraz wojskowości. W archeologi zafascynowany zwłaszcza epoką kamienia. Uczestnik krajowych jak i zagranicznych wykopalisk. Archeologią doświadczalną zajmuje się w zakresie produkcji strzał i oszczepów. Wraz z ojcem uczestnik warsztatów archeologicznych na grodzisku w Żmijowiskach.

Dariusz Sadło – żołnierz zawodowy, który od 2010 roku zajmuje się rekonstrukcjami historycznymi. Uczestnik eksperymentu dotyczącego produkcji strzał wczenosłowińskich na grodzisku w Żmijowiskach. Wieloletni uczestnik warsztatów archeologicznych. Opracował serie artykułów dotyczących historii łuku na ziemiach polskich. Wraz z synem Maciejem popularyzują archeologię eksperymentalną.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!