Shannon

17 marca / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety 20/15 PLN
kup bilet

Świętuj z nami Dzień Świętego Patryka

Polsko-irlandzka formacja SHANNON to giganci muzyki celtyckiej. Są obecni na folkowej scenie od ponad 20-tu lat. W dorobku mają 9 płyt, a ich trasy koncertowe pokrywają niemal całą Europę, sięgając także po odległe kontynenty.

– Po mistrzowsku łączą muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc absolutnie nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi  autorską, wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu – mówi Miron Zajfert, kurator cyklu Folkowo Bemowo, w ramach którego odbędzie się koncert.

Każdy koncert Shannon jest podróżą na Zieloną Wyspę i wyprawą do Lasów Sherwood. Muzycy fascynują się ścieżką dźwiękową serialu o Robin Hoodzie i legendarną formacją Clannad.

Ich koncert na Bemowie przypada w dniu szczególnym dla irlandzkiej tradycji ? Dniu Świętego Patryka. Obok muzyków formacji SHANNON na scenie pojawi się tancerz z Irlandii Domien Doherty, który pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie ? tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy. 

DAMIEN DOHERTY ? jeden z solistów legendarnej irlandzkiej grupy tanecznej ?Lord of the Dance? wystąpi  jako gwiazda wieczornego koncertu. O godz. 12:00 poprowadzi warsztaty.

 

Kurator cyklu Miron Zajfert.


Patroni medialni:

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

17 marca / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety 20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content